Program





OmniPresence

Ukendt spillested, København 4.00pm (60 min)

OPENING

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 4.00pm (120 min)

Sickly Sound

ZeBU 5.00pm (70 min)
in english

Hush!

Teater V i Prøvehallen 5.00pm (70 min)

Local Hero Part 2

Karens Minde Kulturhus 6.00pm (90 min)

Husets Teater 6.00pm (80 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 6.00pm (60 min)

Dancing at Lughnasa

Københavns film & teaterskole 6.30pm (90 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

Romantic

Den Frie Udstillingsbygning, København 7.00pm (60 min)
in english

Lovers, Authors and Other Strangers

House of International Theatre - HIT 7.00pm (80 min)
in english

The Blind Poet

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 7.00pm (150 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Keep it Bushy

Grob 8.00pm (75 min)

Mungo Park

Betty Nansen Teatret 8.00pm (90 min)

The Jante Boy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (80 min)

Dangerous Liaisons (Les Liaisons dangereuses)

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (120 min)

Status

Husets Teater 8.00pm (90 min)
in english

We Who Live Backwards

Sort/Hvid 9.00pm (60 min)

Between Us

Teatret ved Sorte Hest 10.00pm (60 min)

Husets Teater 10.00pm (80 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 2.00pm (40 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 2.30pm (60 min)

Status

Husets Teater 4.00pm (90 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 4.00pm (40 min)

The Letter

Østre Gasværk Teater 4.00pm (70 min)

Batidas Teaterhus 4.00pm (40 min)
in english

THUNDER

Warehouse9 4.00pm (45 min)

The Strongest I & II

House of International Theatre - HIT 4.00pm (70 min)

Cook

Grob 4.30pm (60 min)

Sickly Sound

ZeBU 5.00pm (70 min)

Inuit

Teaterøen 5.00pm (60 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 5.00pm (60 min)

Local Hero Part 2

Karens Minde Kulturhus 6.00pm (90 min)
in english

Random

Dansehallerne 6.00pm (70 min)

Batidas Teaterhus 6.00pm (75 min)
in english

Salon New Love

Warehouse9 6.00pm (60 min)

Dschingis Khan

Sort/Hvid 6.00pm (100 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

Dancing at Lughnasa

Københavns film & teaterskole 6.30pm (90 min)

The voice of the audience

Forsøgsstationen 6.30pm (45 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

Sickly Sound

ZeBU 7.00pm (70 min)
in english

My Table, is your Table

Warehouse9 7.00pm (40 min)
in english

Lovers, Authors and Other Strangers

House of International Theatre - HIT 7.00pm (80 min)

Tales From The Trash

Teaterøen 7.00pm (60 min)

One 2.0

Dansekapellet, København 7.30pm (40 min)

Terror

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (140 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Keep it Bushy

Grob 8.00pm (75 min)

Mungo Park

Betty Nansen Teatret 8.00pm (90 min)

Husets Teater 8.00pm (90 min)

The Jante Boy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (80 min)

Dangerous Liaisons (Les Liaisons dangereuses)

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (120 min)
in english

Hush!

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (70 min)
in english

May I Speak About Dance

Warehouse9 8.00pm (45 min)
in english

Seen in the Light of...

Juhl-Sørensen A/S 8.00pm (90 min)

Romantic

Den Frie Udstillingsbygning, København 9.00pm (60 min)
in english

We Who Live Backwards

Sort/Hvid 9.00pm (60 min)

Teaterøen 9.00pm (70 min)

Between Us

Teatret ved Sorte Hest 10.00pm (60 min)

Writing for the Collective Body

Teaterøen 9.00am (1435 min)

Jekyll on Ice

Lorrys Have, Riddersalen 10.30am (60 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 2.00pm (40 min)

Dschingis Khan

Sort/Hvid 2.00pm (100 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 4.00pm (40 min)
in english

Random

Dansehallerne 4.00pm (70 min)

The Letter

Østre Gasværk Teater 4.00pm (70 min)

Batidas Teaterhus 4.00pm (40 min)

The Strongest I & II

House of International Theatre - HIT 4.00pm (70 min)

Romeo&Julie!

Teaterøen 4.00pm (50 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 4.00pm (60 min)
in english

May I Speak About Dance

Warehouse9 4.00pm (45 min)

Tove`s Tango

Christianshavns beboerhus - Teatersalen 4.00pm (55 min)

Cook

Grob 4.30pm (60 min)

Happiness

Kultorvet, København 5.00pm (40 min)

Sickly Sound

ZeBU 5.00pm (70 min)

Teaterøen 5.00pm (70 min)

Local Hero Part 2

Karens Minde Kulturhus 6.00pm (90 min)

Husets Teater 6.00pm (90 min)

Batidas Teaterhus 6.00pm (75 min)

Taxi tales

Teaterøen 6.00pm (60 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 6.00pm (60 min)
in english

THUNDER

Warehouse9 6.00pm (45 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

The voice of the audience

Forsøgsstationen 6.30pm (45 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

Sickly Sound

ZeBU 7.00pm (70 min)
in english

Lovers, Authors and Other Strangers

House of International Theatre - HIT 7.00pm (80 min)

One 2.0

Dansekapellet, København 7.30pm (40 min)

Terror

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (140 min)

Tales From The Trash

Teaterøen 7.30pm (60 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Keep it Bushy

Grob 8.00pm (75 min)
in english

Mungo Park

Betty Nansen Teatret 8.00pm (90 min)

Folketeatret 8.00pm (90 min)

Status

Husets Teater 8.00pm (90 min)

The Jante Boy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (80 min)

Dangerous Liaisons (Les Liaisons dangereuses)

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (120 min)
in english

Random

Dansehallerne 8.00pm (70 min)
in english

Salon New Love

Warehouse9 8.00pm (60 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 8.00pm (60 min)
in english

Seen in the Light of...

Juhl-Sørensen A/S 8.00pm (90 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 8.00pm (90 min)
in english

We Who Live Backwards

Sort/Hvid 9.00pm (60 min)
in english

My Table, is your Table

Warehouse9 9.00pm (40 min)

Inuit

Teaterøen 9.00pm (60 min)

Tove`s Tango

Christianshavns beboerhus - Teatersalen 9.00pm (55 min)

Between Us

Teatret ved Sorte Hest 10.00pm (60 min)

International Friday Bar

Sort/Hvid 10.30pm (210 min)

Jekyll on Ice

Lorrys Have, Riddersalen 11.00am (60 min)

Dangerous Liaisons (Les Liaisons dangereuses)

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 12.00pm (120 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 1.00pm (40 min)

OmniPresence

Ofelia Plads 1.00pm (60 min)

Happiness

Kultorvet, København 2.00pm (40 min)

The Jante Boy

Teatret ved Sorte Hest 2.00pm (80 min)

The Attitudes of Ida Brun

Thorvaldsens Museum 2.00pm (60 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 2.00pm (25 min)

The voice of the audience

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 2.00pm (45 min)

Husets Teater 3.00pm (90 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 3.00pm (40 min)

It takes courage

Edison 3.00pm (60 min)

OmniPresence

Ofelia Plads 3.00pm (60 min)
in english

Rethink Fuck

Teaterøen 3.00pm (50 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 3.00pm (25 min)

Somali Talents

Sort/Hvid 3.30pm (60 min)

The Letter

Østre Gasværk Teater 4.00pm (70 min)

The Balance

Ofelia Plads 4.00pm (40 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 4.00pm (60 min)

The Strongest I & II

House of International Theatre - HIT 4.00pm (70 min)

Let us sing your place.

Teaterøen 4.00pm (60 min)

Tove`s Tango

Christianshavns beboerhus - Teatersalen 4.00pm (55 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 5.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 5.00pm (65 min)

Keep it Bushy

Grob 5.00pm (75 min)

Between Us

Teatret ved Sorte Hest 5.00pm (60 min)

One 2.0

Dansekapellet, København 5.00pm (40 min)

Status

Husets Teater 5.00pm (90 min)
in english

We Who Live Backwards

Sort/Hvid 5.00pm (60 min)
in english

Nordic Beasts

Ofelia Plads 5.00pm (60 min)

My Odyssey

Teaterøen 5.00pm (60 min)
in english

May I Speak About Dance

Warehouse9 6.00pm (45 min)

Taxi tales

Teaterøen 6.30pm (60 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

Husets Teater 7.00pm (90 min)
in english

Lovers, Authors and Other Strangers

House of International Theatre - HIT 7.00pm (80 min)

Warehouse9 7.00pm (20 min)

One 2.0

Dansekapellet, København 7.30pm (40 min)

Long day's journey into night

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (120 min)
in english

Mungo Park

Betty Nansen Teatret 8.00pm (90 min)

Folketeatret 8.00pm (90 min)

The Jante Boy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (80 min)

Live

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (90 min)
in english

Salon New Love

Warehouse9 8.00pm (60 min)
in english

Seen in the Light of...

Juhl-Sørensen A/S 8.00pm (90 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 8.00pm (90 min)
in english

WoMAN & WOMAN

Teaterøen 9.00pm (120 min)

Physically Unstable

Teaterøen 9.00pm (70 min)

Tove`s Tango

Christianshavns beboerhus - Teatersalen 9.00pm (55 min)

Haut in da Haus

Sort/Hvid 9.30pm (300 min)

Performance in low self esteem

Sort/Hvid 11.00pm (70 min)

OmniPresence

Ofelia Plads 1.00pm (60 min)

The voice of the audience

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 1.30pm (45 min)

The Letter

Østre Gasværk Teater 2.00pm (70 min)

Live

Teater V i Prøvehallen 2.00pm (90 min)

The Attitudes of Ida Brun

Thorvaldsens Museum 2.00pm (60 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 2.00pm (25 min)
in english

We Who Live Backwards

Sort/Hvid 3.00pm (60 min)
in english

WoMAN & WOMAN

Teaterøen 3.00pm (120 min)

OmniPresence

Ofelia Plads 3.00pm (60 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 3.00pm (25 min)

The Letter

Østre Gasværk Teater 4.00pm (70 min)

The Balance

Ofelia Plads 4.00pm (40 min)
in english

Lovers, Authors and Other Strangers

House of International Theatre - HIT 5.00pm (80 min)

My Odyssey

Teaterøen 5.00pm (60 min)
in english

Nordic Beasts

Ofelia Plads 5.00pm (60 min)

Let us sing your place.

Teaterøen 6.00pm (60 min)
in english

Seen in the Light of...

Juhl-Sørensen A/S 6.00pm (90 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

The Cold Table

Grob 7.00pm (120 min)

The Strongest I & II

House of International Theatre - HIT 7.30pm (70 min)

Benny

Metronomen, Frederiksberg 7.30pm (110 min)
in english

Rethink Fuck

Teaterøen 7.30pm (50 min)

Writing for the Collective Body

Teaterøen 9.00pm (1435 min)

Performance in low self esteem

Sort/Hvid 10.00pm (70 min)

OmniPresence

Ofelia Plads 1.00pm (60 min)

OmniPresence

Ofelia Plads 3.00pm (60 min)
in english

Dansekapellet, København 4.00pm (60 min)

The Letter

Østre Gasværk Teater 4.00pm (70 min)

The Balance

Ofelia Plads 5.00pm (40 min)
in english

Nordic Beasts

Ofelia Plads 6.00pm (60 min)
in english

Batidas Teaterhus 6.00pm (150 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)
in english

Dansekapellet, København 7.30pm (60 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Folketeatret 8.00pm (90 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 10.00am (25 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 11.00am (25 min)

Walking Workshop

Ofelia Plads 12.00pm (90 min)

Walking Workshop

Ofelia Plads 3.00pm (90 min)

Meet the new actors

Husets Teater 4.00pm (60 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 4.00pm (60 min)

Batidas Teaterhus 4.00pm (45 min)

Meet the new actors

Husets Teater 6.00pm (60 min)

Batidas Teaterhus 6.00pm (30 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 6.00pm (60 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

Dancing at Lughnasa

Københavns film & teaterskole 6.30pm (90 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 7.00pm (60 min)

The New Royal Theatre 2017/2018

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (90 min)

Afgang 17

Teatret Zeppelin 7.30pm (90 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Keep it Bushy

Grob 8.00pm (75 min)

Between Us

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (60 min)

Folketeatret 8.00pm (90 min)

Østre Gasværk Teater 8.00pm (100 min)
in english

Batidas Teaterhus 8.00pm (150 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 8.00pm (90 min)

The Dream of a Ridiculous Man

Kapellet på Assistens Kirkegård, København 9.00pm (50 min)

Midsummer Stories 1

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 9.00pm (120 min)

Mystery in the night

Hemmeligt Spillested 9.30pm (120 min)

Man - Woman - Dog

Husets Teater 10.00pm (90 min)

Blank

Teater V i Prøvehallen 10.00pm (70 min)

The New Royal Theatre 2017/2018

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 10.30pm (90 min)

SHERLOCK HOLMES and the Danish Crown jewels

Lorrys Have, Riddersalen 10.00am (50 min)

Romeo & Juliet 10

Edison 10.00am (45 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 10.00am (25 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 11.00am (25 min)

Walking Workshop

Ofelia Plads 12.00pm (90 min)

Do you Remember

Karens Minde Kulturhus 1.00pm (60 min)

Walking Workshop

Ofelia Plads 3.00pm (90 min)

The New Royal Theatre 2017/2018

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 3.00pm (90 min)

Meet the new actors

Husets Teater 4.00pm (60 min)

Do you Remember

Karens Minde Kulturhus 4.00pm (60 min)

Batidas Teaterhus 4.00pm (30 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 4.00pm (60 min)

Fyns Amts Avis Live

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 5.00pm (90 min)

Cook

Grob 6.00pm (60 min)

Exposed

Teatret ved Sorte Hest 6.00pm (50 min)

Meet the new actors

Husets Teater 6.00pm (60 min)

Batidas Teaterhus 6.00pm (90 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 6.00pm (60 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 6.30pm (40 min)

The New Royal Theatre 2017/2018

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 6.30pm (90 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

Dancing at Lughnasa

Københavns film & teaterskole 6.30pm (90 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 7.00pm (60 min)

Afgang 17

Teatret Zeppelin 7.00pm (90 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Cook

Grob 8.00pm (60 min)

Folketeatret 8.00pm (90 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 8.00pm (40 min)

Freak Out

Sort/Hvid 8.00pm (40 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 8.00pm (90 min)

Midsummer Stories 2

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 9.00pm (120 min)

True.Story

Sort/Hvid 9.30pm (60 min)

Man - Woman - Dog

Husets Teater 11.55pm (90 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 10.00am (40 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 10.00am (25 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 11.00am (25 min)

Bertolt Brechts Svendborg Poems

Teater V i Prøvehallen 12.00pm (75 min)

Romeo & Juliet 10

Edison 12.00pm (45 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 1.00pm (40 min)

Remember?

KU.BE 1.00pm (60 min)

Remember?

KU.BE 4.00pm (60 min)

Batidas Teaterhus 4.00pm (90 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 4.00pm (60 min)

Mother and Child

Kapellet på Assistens Kirkegård, København 5.00pm (60 min)

The Strongest I & II

Teaterøen 5.00pm (70 min)

Exposed

Teatret ved Sorte Hest 6.00pm (50 min)

Unseen

Husets Teater 6.00pm (60 min)

OmniPresence

Ukendt spillested, København 6.00pm (60 min)

Batidas Teaterhus 6.00pm (45 min)

Holy Progression

Teaterøen 6.00pm (45 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

Dancing at Lughnasa

Københavns film & teaterskole 6.30pm (90 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

SHERLOCK HOLMES and the Danish Crown jewels

Lorrys Have, Riddersalen 7.00pm (50 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 7.00pm (60 min)

Afgang 17

Teatret Zeppelin 7.00pm (90 min)
in english

Sleeping with the Lights on

Dansekapellet, København 7.00pm (60 min)
in english

Dialogues

Teaterøen 7.00pm (60 min)
in english

The Shared Individual

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.00pm (30 min)

Twelfth Night, or What You Will

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (150 min)

True.Story

Sort/Hvid 7.30pm (60 min)

Dette er ikke Stjernekrigstrilogien

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (60 min)

The Driver

Folketeatret 7.30pm (90 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

Grounded

Grob 8.00pm (75 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)
in english

The Other Body

Husets Teater 8.00pm (40 min)

Østre Gasværk Teater 8.00pm (100 min)

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

The River

BestTellers 8.00pm (50 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 8.00pm (90 min)

AlgoRitmo

Teaterøen 9.00pm (45 min)

Freak Out

Sort/Hvid 9.00pm (40 min)

Mother and Child

Kapellet på Assistens Kirkegård, København 9.00pm (60 min)

Midsummer Stories 3

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 9.00pm (120 min)

The Strongest I & II

Teaterøen 9.00pm (70 min)
in english

The Shared Individual

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 9.00pm (30 min)

Man - Woman - Dog

Husets Teater 10.00pm (90 min)

Midnight Performances - Ashes to Ashes

Østre Kapel - Vestre Kirkegård 11.30pm (55 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 10.00am (25 min)
in english

Lab:Dance

Dansekapellet, København 11.00am (420 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 11.00am (25 min)

Bertolt Brechts Svendborg Poems

Teater V i Prøvehallen 12.00pm (75 min)

Afgang 17

Teatret Zeppelin 1.00pm (90 min)

Twelfth Night, or What You Will

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 3.00pm (150 min)

Anxiety

Ofelia Plads 3.00pm (60 min)

Anxiety

Ofelia Plads 3.15pm (60 min)

Anxiety

Ofelia Plads 3.30pm (60 min)

Forsøgsstationen 4.00pm (75 min)

The Balance

Ofelia Plads 4.00pm (40 min)

Long Live

Folketeatret 4.00pm (55 min)

Anxiety

Ofelia Plads 4.00pm (60 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 4.00pm (45 min)

Anxiety

Ofelia Plads 4.15pm (60 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 4.20pm (45 min)

Anxiety

Ofelia Plads 4.30pm (60 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 4.40pm (45 min)

Grounded

Grob 5.00pm (75 min)
in english

Discover The Method with Lola Cohen (USA)

Hovedbiblioteket - København 5.00pm (180 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 5.00pm (60 min)

Re-Dream

Teaterøen 5.00pm (35 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 5.00pm (45 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 5.20pm (45 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 5.40pm (45 min)

Exposed

Teatret ved Sorte Hest 6.00pm (50 min)

Unseen

Husets Teater 6.00pm (60 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 6.00pm (45 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 6.20pm (45 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 6.30pm (40 min)

Ofelia Plads 6.30pm (40 min)

Holy Progression

Teaterøen 6.30pm (45 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 6.40pm (45 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)

Freak Out

Sort/Hvid 7.00pm (40 min)
in english

Sleeping with the Lights on

Dansekapellet, København 7.00pm (60 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 7.00pm (45 min)
in english

Doom Room

Ukendt spillested, København 7.20pm (45 min)

AlgoRitmo

Teaterøen 7.30pm (45 min)

Dette er ikke Stjernekrigstrilogien

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (60 min)

The Driver

Folketeatret 7.30pm (90 min)

Afgang 17

Teatret Zeppelin 7.30pm (90 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 8.00pm (70 min)

Grounded

Grob 8.00pm (75 min)

The Body

Bådteatret 8.00pm (65 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 8.00pm (40 min)

Betty Nansen Teatret 8.00pm (60 min)
in english

The Other Body

Husets Teater 8.00pm (40 min)

Østre Gasværk Teater 8.00pm (100 min)

The River

BestTellers 8.00pm (50 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 8.00pm (90 min)

True.Story

Sort/Hvid 8.30pm (60 min)

Midsummer Stories 4

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 9.00pm (120 min)
in english

Dialogues

Teaterøen 9.00pm (60 min)

Man - Woman - Dog

Husets Teater 10.00pm (90 min)

Midnight Performances - Ashes to Ashes

Østre Kapel - Vestre Kirkegård 11.30pm (55 min)

Unseen

Husets Teater 11.55pm (60 min)

Theater flea market

Lorrys Have, Riddersalen 10.00am (300 min)

The day The Beatles came to town

Teater V i Prøvehallen 11.00am (70 min)

Long Live

Folketeatret 11.00am (55 min)
in english

Lab:Dance

Dansekapellet, København 11.00am (420 min)

Ofelia Plads 12.00pm (40 min)

Open rehearsal at Don Ranudo

Designmuseum Danmarks Have 12.00pm (120 min)

The Balance

Ofelia Plads 1.00pm (40 min)

Anxiety

Ofelia Plads 1.00pm (60 min)

Anxiety

Ofelia Plads 1.15pm (60 min)

Anxiety

Ofelia Plads 1.30pm (60 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 2.00pm (40 min)
in english

The Other Body

Husets Teater 2.00pm (40 min)

The Attitudes of Ida Brun

Thorvaldsens Museum 2.00pm (60 min)

Anxiety

Ofelia Plads 2.00pm (60 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 2.00pm (25 min)

TVANG (coercion)

Teater V i Prøvehallen 2.00pm (60 min)

Anxiety

Ofelia Plads 2.15pm (60 min)

Anxiety

Ofelia Plads 2.30pm (60 min)

Doctor Glass

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 3.00pm (80 min)

The River

BestTellers 3.00pm (50 min)

Society Breaks (working title)

Edison 3.00pm (75 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 3.00pm (25 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 4.00pm (40 min)

Betty Nansen Teatret 4.00pm (60 min)

Østre Gasværk Teater 4.00pm (100 min)

Forsøgsstationen 4.00pm (75 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 4.00pm (60 min)

The Driver

Folketeatret 4.00pm (90 min)

Map of Forgotten Connections

Teater Får302 5.00pm (70 min)

The Body

Bådteatret 5.00pm (65 min)

Society Breaks (working title)

Edison 5.00pm (75 min)

Romeo&Julie!

Teaterøen 5.00pm (50 min)

Exposed

Teatret ved Sorte Hest 6.00pm (50 min)

Richard D 3

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (60 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)
in english

Sleeping with the Lights on

Dansekapellet, København 7.00pm (60 min)

Afgang 17

Teatret Zeppelin 7.30pm (90 min)

Re-Dream

Teaterøen 8.00pm (35 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Gamle Scene 8.00pm (90 min)

Midnight Performances - Ashes to Ashes

Østre Kapel - Vestre Kirkegård 11.30pm (55 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 1.00pm (40 min)

The Attitudes of Ida Brun

Thorvaldsens Museum 2.00pm (60 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 2.00pm (25 min)

The Kiosk

Lorrys Have, Riddersalen 3.00pm (40 min)

Doctor Glass

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 3.00pm (80 min)

The River

BestTellers 3.00pm (50 min)

When the city sleeps

Marionetteatret i Kongens Have 3.00pm (25 min)

Forsøgsstationen 4.00pm (75 min)

The Balance

Ofelia Plads 4.00pm (40 min)

Pride - A Sci-fi Documentary

Republique 4.00pm (60 min)

Afgang 17

Teatret Zeppelin 4.00pm (90 min)

TVANG (coercion)

Teater V i Prøvehallen 4.00pm (60 min)

Hidden Number

Teatergrad 6.45pm (195 min)