Program





Opening of CPH STAGE 2018

Kvægtorvet 4.00pm (360 min)

Clara

Zangenbergs Teater 5.00pm (60 min)

Riding on a cloud

Sort/Hvid 5.30pm (65 min)

Wir Wollen Plankton Sein

Husets Teater 5.30pm (90 min)

Tro

Dansekapellet, København 7.00pm (50 min)

Clara

Zangenbergs Teater 7.00pm (60 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 7.30pm (105 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

Hitler On The Roof

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (105 min)

The Generator

Det Kongelige Teater - Operaen 8.00pm (90 min)

Manning is free

Betty Nansen Teatret 8.00pm (100 min)

Riding on a cloud

Sort/Hvid 8.00pm (65 min)

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (105 min)

Wir Wollen Plankton Sein

Husets Teater 8.00pm (90 min)

Mass

Space10 12.00pm (360 min)

Nothing

Teater V i Prøvehallen 3.00pm (70 min)

Manning is free

Betty Nansen Teatret 4.00pm (100 min)

Fool

Teater V i Prøvehallen 4.30pm (60 min)

Clara

Zangenbergs Teater 5.00pm (60 min)

A Dolls House

En lejlighed i København 5.00pm (90 min)

Us

KU.BE 6.00pm (75 min)

My Room

Teaterøen 6.00pm (70 min)

Men who think they are right

Basement, København 6.00pm (70 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri 6.00pm (60 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

Tro

Dansekapellet, København 7.00pm (50 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Clara

Zangenbergs Teater 7.00pm (60 min)

The Kingdom

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (180 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 7.30pm (105 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus 7.30pm (90 min)

End of Year Show 2018

Københavns film & teaterskole 7.30pm (90 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

Cult Classics

Koncerthuset 7.30pm (100 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 8.00pm (150 min)

The Chronic Innocence

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (105 min)

De små synger

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (60 min)

Hitler On The Roof

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (105 min)

The Generator

Det Kongelige Teater - Operaen 8.00pm (90 min)

Nassim

Teater Grob 8.00pm (60 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri 8.00pm (60 min)

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (105 min)

Riding on a cloud

Sort/Hvid 8.00pm (65 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København 8.30pm (50 min)

ANY ONE

Teaterøen 9.00pm (65 min)

Us

KU.BE 10.00pm (75 min)

Correction

Teaterøen 10.00pm (70 min)

Men who think they are right

Basement, København 10.00pm (70 min)

Seven Tales of Wonder

Zangenbergs Teater 9.30am (60 min)

Seven Tales of Wonder

Zangenbergs Teater 12.00pm (60 min)

Mass

Space10 12.00pm (360 min)

End of Year Show 2018

Københavns film & teaterskole 12.00pm (90 min)

Warehouse9 1.00pm (50 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri 2.00pm (60 min)

The Great Paradox of Play

Dansekapellet, København 3.00pm (60 min)

Nothing

Teater V i Prøvehallen 3.00pm (70 min)

Exodus

Husets Teater 3.00pm (75 min)

ANY ONE

Teaterøen 3.00pm (65 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 3.30pm (60 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København 4.00pm (50 min)

Dust

Folketeatret 4.00pm (70 min)

Transportable Refugees

Kvægtorvet 4.30pm (45 min)

Fool

Teater V i Prøvehallen 4.30pm (60 min)

Us

KU.BE 4.30pm (75 min)

Did you come?

Husets Teater 5.00pm (70 min)

Clara

Zangenbergs Teater 5.00pm (60 min)

Breath

Teaterøen 5.00pm (40 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 5.00pm (60 min)

Not without my mother

Teatergrad / Kulturhuset Pilegården 5.00pm (75 min)

Transportable Refugees

Kvægtorvet 5.30pm (45 min)

Folkets All Out Choir

Dansekapellet, København 5.30pm (45 min)

The Urban Hunt

Huset-KBH 6.00pm (80 min)

Men who think they are right

Basement, København 6.00pm (70 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri 6.00pm (60 min)

My Room

Teaterøen 6.00pm (70 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 6.30pm (60 min)

Tro

Dansekapellet, København 7.00pm (50 min)

Clara

Zangenbergs Teater 7.00pm (60 min)

A Dolls House

En lejlighed i København 7.00pm (90 min)

Whole in The Head

A Touch of Vintage 7.00pm (90 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

The Kingdom

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (180 min)

Transportable Refugees

Kvægtorvet 7.30pm (45 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 7.30pm (105 min)

The Greenlandic Man

Husets Teater 7.30pm (70 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus 7.30pm (90 min)

Double Bill

Warehouse9 7.30pm (60 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

Not without my mother

Teatergrad / Kulturhuset Pilegården 7.30pm (75 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 8.00pm (150 min)

The Chronic Innocence

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (105 min)

De små synger

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (60 min)

Hitler On The Roof

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (105 min)

The Generator

Det Kongelige Teater - Operaen 8.00pm (90 min)

The night

Ukendt spillested, København 8.00pm (840 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri 8.00pm (60 min)

Nassim

Teater Grob 9.00pm (60 min)

Circles

Ved Staldgade 35 9.00pm (60 min)

Breath

Teaterøen 9.00pm (40 min)

Warehouse9 9.00pm (50 min)

Correction

Teaterøen 9.00pm (70 min)

Men who think they are right

Basement, København 10.00pm (70 min)

Exodus

Husets Teater 10.00pm (75 min)

Felt

Teatret ved Sorte Hest 10.30pm (90 min)

Theater flea market

Riddersalen 10.00am (300 min)

Nilfisk - a Vacuuming Affair

Teater V i Prøvehallen 11.00am (50 min)

Mass

Space10 12.00pm (360 min)

A Dolls House

En lejlighed i København 1.00pm (90 min)

Sugar

Teaterøen 1.00pm (90 min)

Double Bill

Warehouse9 1.30pm (60 min)

Fool

Teater V i Prøvehallen 2.00pm (60 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri 2.00pm (60 min)

Folkets All Out Choir

Kvægtorvet 2.30pm (45 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 3.00pm (150 min)

Nothing

Teater V i Prøvehallen 3.00pm (70 min)

Warehouse9 3.00pm (50 min)

Nassim

Teater Grob 3.00pm (60 min)

The Great Paradox of Play

Dansekapellet, København 3.00pm (60 min)

Tivoli - Glassalen 3.30pm (120 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 4.00pm (105 min)

Whole in The Head

A Touch of Vintage 4.00pm (90 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri 4.00pm (60 min)

Human?

Bådteatret 4.00pm (80 min)

Dust

Folketeatret 4.00pm (70 min)

Country of no dreams

Sort/Hvid 4.00pm (90 min)

LECTURE’s tenth birthday

Betty Nansen Teatret 4.00pm (75 min)

The travel to the green shadows.

Teater Play 4.00pm (60 min)

Seven Tales of Wonder

Zangenbergs Teater 4.00pm (60 min)

Sugar

Teaterøen 4.00pm (90 min)

Fool

Teater V i Prøvehallen 4.30pm (60 min)

Transportable Refugees

Kvægtorvet 4.30pm (45 min)

The Kingdom

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 5.00pm (180 min)

The River

Skuespillerakademiet 5.00pm (50 min)

Hunger

Københavns Musikteater 5.00pm (45 min)

Breath

Teaterøen 5.00pm (40 min)

Hitler On The Roof

Teatret ved Sorte Hest 5.00pm (105 min)

The Generator

Det Kongelige Teater - Operaen 5.00pm (90 min)

Did you come?

Husets Teater 5.00pm (70 min)

The Greenlandic Man

Husets Teater 5.30pm (70 min)

Folkets All Out Choir

Kvægtorvet 5.30pm (45 min)

Transportable Refugees

Kvægtorvet 5.30pm (45 min)

The Urban Hunt

Huset-KBH 6.00pm (80 min)

Men who think they are right

Basement, København 6.00pm (70 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri 6.00pm (60 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Tro

Dansekapellet, København 7.00pm (50 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Clara

Zangenbergs Teater 7.00pm (60 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 7.00pm (60 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

Transportable Refugees

Kvægtorvet 7.30pm (45 min)

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (90 min)

Love stories

Riddersalen 8.00pm (70 min)

The night

Ukendt spillested, København 8.00pm (840 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri 8.00pm (60 min)

The travel to the green shadows.

Teater Play 8.00pm (60 min)

De små synger

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (60 min)

The Generator

Det Kongelige Teater - Operaen 8.00pm (90 min)

Did you come?

Husets Teater 8.00pm (70 min)

The City

Teater V i Prøvehallen 9.00pm (100 min)

Circles

Ved Staldgade 35 9.00pm (60 min)

Clara

Zangenbergs Teater 9.00pm (60 min)

Warehouse9 9.00pm (50 min)

Bingo Bar

Husets Teater 9.30pm (150 min)

The Greenlandic Man

Husets Teater 10.00pm (70 min)

Men who think they are right

Basement, København 10.00pm (70 min)

Warehouse9 Piano Bar

Warehouse9 10.00pm (120 min)

Country of no dreams

Sort/Hvid 10.00pm (90 min)

Felt

Teatret ved Sorte Hest 10.30pm (90 min)

Nilfisk - a Vacuuming Affair

Teater V i Prøvehallen 11.00am (50 min)

Cover

Teaterøen 12.00pm (60 min)

Mass

Space10 12.00pm (360 min)

Country of no dreams

Sort/Hvid 1.00pm (90 min)

Fall

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 1.00pm (60 min)

Whole in The Head

A Touch of Vintage 2.00pm (90 min)

Teatret ved Sorte Hest 2.00pm (90 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri 2.00pm (60 min)

The City

Teater V i Prøvehallen 2.00pm (100 min)

Love stories

Riddersalen 3.00pm (70 min)

Old Youth

Edison 3.00pm (60 min)

Fall

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 3.00pm (60 min)

The Greenlandic Man

Husets Teater 3.00pm (70 min)

Cover

Teaterøen 3.00pm (60 min)

Tivoli - Glassalen 3.30pm (120 min)

Teatret ved Sorte Hest 3.30pm (90 min)

Human?

Bådteatret 4.00pm (80 min)

Group of Man

Forsamlingshuset 4.00pm (60 min)

Meta

Teaterøen 4.00pm (30 min)

Some Things Are Difficult to Say

Teaterøen 4.00pm (25 min)

Teaterøen 4.00pm (30 min)

Speech(less)

Teaterøen 4.00pm (30 min)

Theatre of Tapas

Teaterøen 4.00pm (240 min)

DuarderPassion

Teaterøen 4.00pm (25 min)

The Mystery About The Golden Apple

Teaterøen 4.00pm (30 min)

Becoming Human, Becoming Woman

Teaterøen 4.00pm (30 min)

Tro

Dansekapellet, København 4.00pm (50 min)

The River

Skuespillerakademiet 5.00pm (50 min)

Hunger

Københavns Musikteater 5.00pm (45 min)

Clara

Zangenbergs Teater 5.00pm (60 min)

Fall

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 5.00pm (60 min)

Teatret ved Sorte Hest 5.00pm (90 min)

Meta

Teaterøen 5.15pm (30 min)

Some Things Are Difficult to Say

Teaterøen 5.15pm (25 min)

Teaterøen 5.15pm (30 min)

Speech(less)

Teaterøen 5.15pm (30 min)

DuarderPassion

Teaterøen 5.15pm (25 min)

The Mystery About The Golden Apple

Teaterøen 5.15pm (30 min)

Becoming Human, Becoming Woman

Teaterøen 5.15pm (30 min)

Cover

Teaterøen 6.00pm (60 min)

Men who think they are right

Basement, København 6.00pm (70 min)

Meta

Teaterøen 6.15pm (30 min)

Some Things Are Difficult to Say

Teaterøen 6.15pm (25 min)

Teaterøen 6.15pm (30 min)

Speech(less)

Teaterøen 6.15pm (30 min)

DuarderPassion

Teaterøen 6.15pm (25 min)

The Mystery About The Golden Apple

Teaterøen 6.15pm (30 min)

Becoming Human, Becoming Woman

Teaterøen 6.15pm (30 min)

Exit 18

Teatret Zeppelin 7.00pm (90 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Clara

Zangenbergs Teater 7.00pm (60 min)

Meta

Teaterøen 7.15pm (30 min)

Some Things Are Difficult to Say

Teaterøen 7.15pm (25 min)

Teaterøen 7.15pm (30 min)

Speech(less)

Teaterøen 7.15pm (30 min)

DuarderPassion

Teaterøen 7.15pm (25 min)

The Mystery About The Golden Apple

Teaterøen 7.15pm (30 min)

Becoming Human, Becoming Woman

Teaterøen 7.15pm (30 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus 7.30pm (90 min)

Dette er ikke Stjernekrigstriologien

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (80 min)

Is the fog still here tomorrow

Husets Teater 8.00pm (75 min)

The night

Ukendt spillested, København 8.00pm (840 min)

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (90 min)

You and Me at Dawn

Teater Grob 9.30pm (135 min)

Open House!

Forsøgsstationen 8.00am (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen 8.15am (60 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 5.00pm (60 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Marked for life

Edison 7.00pm (60 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus 7.30pm (90 min)

Pussy Swamp

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (60 min)

You and Me at Dawn

Teater Grob 8.00pm (135 min)

Hunger

Københavns Musikteater 8.00pm (45 min)

Dette er ikke Stjernekrigstriologien

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (80 min)

Is the fog still here tomorrow

Husets Teater 10.30pm (75 min)

Open House!

Forsøgsstationen 8.00am (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen 8.15am (60 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 1.00pm (60 min)

GROUP OF MAN

Teater Grob 1.00pm (60 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 3.00pm (60 min)

Københavns Musikteater 3.00pm (180 min)

Love stories

Riddersalen 5.00pm (70 min)

You and Me at Dawn

Teater Grob 5.00pm (135 min)

Show Me Love

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 6.00pm (65 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

Exit 18

Teatret Zeppelin 7.00pm (90 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Democracy Extreme

Edison 7.00pm (60 min)

The Kingdom

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (180 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 7.30pm (105 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus 7.30pm (90 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 8.00pm (150 min)

The Chronic Innocence

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (105 min)

Demons

Folketeatret 8.00pm (140 min)

Pussy Swamp

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (60 min)

Views from my grandma's kitchen

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

Is the fog still here tomorrow

Husets Teater 10.30pm (75 min)

Open House!

Forsøgsstationen 8.00am (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen 8.15am (60 min)

Love stories

Riddersalen 10.00am (70 min)

Københavns Musikteater 3.00pm (180 min)

Københavns Rådhus 5.00pm (60 min)

It's My Life - Or Is It?

Edison 5.00pm (60 min)

Mr Tesla Played

Teatret ved Sorte Hest 5.30pm (60 min)

Show Me Love

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 6.00pm (65 min)

Teater Grob 6.00pm (60 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

Exit 18

Teatret Zeppelin 7.00pm (90 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Life is good

Riddersalen 7.00pm (40 min)

The Kingdom

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (180 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 7.30pm (105 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 8.00pm (150 min)

The Chronic Innocence

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (105 min)

Demons

Folketeatret 8.00pm (140 min)

Pussy Swamp

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (60 min)

It Finishes when It Finishes

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 8.00pm (60 min)

Views from my grandma's kitchen

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

Teater Grob 9.00pm (60 min)

Circles

Ved Staldgade 35 9.00pm (60 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København 9.00pm (50 min)

Rocky!

Husets Teater 10.00pm (95 min)

Open House!

Forsøgsstationen 8.00am (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen 8.15am (60 min)

Nature Wild

Aveny-T 2.00pm (90 min)

Reumert Salon

Husets Teater 3.00pm (75 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København 5.00pm (50 min)

Disposed

Edison 5.00pm (60 min)

Rocky!

Husets Teater 5.30pm (95 min)

Mr Tesla Played

Teatret ved Sorte Hest 5.30pm (60 min)

Show Me Love

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 6.00pm (65 min)

Teater Grob 6.00pm (60 min)

It Finishes when It Finishes

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 6.00pm (60 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

Exit 18

Teatret Zeppelin 7.00pm (90 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Life is good

Riddersalen 7.00pm (40 min)

The Kingdom

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (180 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 7.30pm (105 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus 7.30pm (90 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 8.00pm (150 min)

The Chronic Innocence

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (105 min)

Pussy Swamp

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (60 min)

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (120 min)

The night

Ukendt spillested, København 8.00pm (840 min)

Sort/Hvid 8.00pm (95 min)

Retro(per)spective

Warehouse9 8.00pm (70 min)

The Living Score

Koncertkirken 8.00pm (90 min)

Views from my grandma's kitchen

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

Demons

Folketeatret 8.00pm (140 min)

Betty Nansen Teatret 8.00pm (90 min)

Love stories

Riddersalen 9.00pm (70 min)

Teater Grob 9.00pm (60 min)

Circles

Ved Staldgade 35 9.00pm (60 min)

World without us

Husets Teater 10.00pm (70 min)

Nature Wild

Aveny-T 10.00pm (90 min)

Open House!

Forsøgsstationen 8.00am (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen 8.15am (60 min)

World without us

Husets Teater 2.30pm (70 min)

Love stories

Riddersalen 3.00pm (70 min)

Teater Grob 4.00pm (60 min)

Exit 18

Teatret Zeppelin 5.00pm (90 min)

The River

Skuespillerakademiet 5.00pm (50 min)

Black Madonna

Sort/Hvid 5.00pm (90 min)

Life is good

Riddersalen 5.00pm (40 min)

Punch line

Cph. Muay Thai Bokseklub 5.00pm (25 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København 5.00pm (50 min)

Mr Tesla Played

Teatret ved Sorte Hest 5.30pm (60 min)

Punch line

Cph. Muay Thai Bokseklub 6.00pm (25 min)

Show Me Love

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 6.00pm (65 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

Retro(per)spective

Warehouse9 7.00pm (70 min)

Punch line

Cph. Muay Thai Bokseklub 7.00pm (25 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 7.00pm (75 min)

Grob Box: New Writing Festival

Teater Grob 7.00pm (60 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 7.30pm (105 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

The Kingdom

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 7.30pm (180 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 8.00pm (150 min)

Pussy Swamp

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (60 min)

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (120 min)

Rocky!

Husets Teater 8.00pm (95 min)

Reading of Love/War

Betty Nansen Teatret 8.00pm (60 min)

The night

Ukendt spillested, København 8.00pm (840 min)

The Chronic Innocence

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (105 min)

Edith Piaf

Riddersalen 9.00pm (65 min)

Black Madonna

Sort/Hvid 9.00pm (90 min)

The Escape

Teatergrad / DAC i BLOX 9.00pm (75 min)

Sort/Hvid 11.00pm (95 min)

World without us

Husets Teater 11.00am (70 min)

Black Madonna

Sort/Hvid 11.00am (90 min)

Open rehearsal at The Misanthrope

Designmuseum Danmarks Have 12.00pm (120 min)

Walking Lecture on Ants

Østre Anlæg 1.00pm (90 min)

One One One

Kunsthal Charlottenborg 1.00pm (180 min)

One One One

Kunsthal Charlottenborg 1.00pm (180 min)

Edith Piaf

Riddersalen 1.00pm (65 min)

Teater V i Prøvehallen 2.00pm (120 min)

Exit 18

Teatret Zeppelin 3.00pm (90 min)

Mr Tesla Played

Teatret ved Sorte Hest 3.00pm (60 min)

Rocky!

Husets Teater 3.00pm (95 min)

The Great Dictator

Nørrebro Teater 3.00pm (150 min)

Tivoli - Glassalen 3.30pm (120 min)

Walking Lecture on Ants

Østre Anlæg 4.00pm (90 min)

Winter’s Tale

Teater Republique 4.00pm (105 min)

Reading of Love/War

Betty Nansen Teatret 4.00pm (60 min)

Edith Piaf

Riddersalen 4.00pm (65 min)

The River

Skuespillerakademiet 5.00pm (50 min)

Pussy Swamp

Teatret ved Sorte Hest 5.00pm (60 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Human?

Bådteatret 7.00pm (80 min)

Tivoli - Glassalen 7.30pm (120 min)

The night

Ukendt spillested, København 8.00pm (840 min)

The Dream of a Ridiculous Man

Kapellet på Assistens Kirkegård, København 10.00pm (50 min)