Program





Clara

Zangenbergs Teater kl. 17.00 (60 min)

Riding on a cloud

Sort/Hvid kl. 17.30 (65 min)

Tro

Dansekapellet, København kl. 19.00 (50 min)

Clara

Zangenbergs Teater kl. 19.00 (60 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 19.30 (105 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

Hitler On The Roof

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (105 min)

Generator

Det Kongelige Teater - Operaen kl. 20.00 (90 min)

Manning er Fri

Betty Nansen Teatret kl. 20.00 (100 min)

Broen over Drina

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (105 min)

Riding on a cloud

Sort/Hvid kl. 20.00 (65 min)

Mass

Space10 kl. 12.00 (360 min)

Nothing

Teater V i Prøvehallen kl. 15.00 (70 min)

Clara

Zangenbergs Teater kl. 17.00 (60 min)

Et Dukkehjem

En lejlighed i København kl. 17.00 (90 min)

Os

KU.BE kl. 18.00 (75 min)

Mænd der tror de har ret...

Basement, København kl. 18.00 (70 min)

Mit Rum - Voksenversion!

Teaterøen kl. 18.00 (70 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri kl. 18.00 (60 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Tro

Dansekapellet, København kl. 19.00 (50 min)

Flygt

Teatergrad / DAC i BLOX kl. 19.00 (75 min)

Clara

Zangenbergs Teater kl. 19.00 (60 min)

Riget

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 19.30 (180 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 19.30 (105 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus kl. 19.30 (90 min)

Kendte Kroppe / Blandede Følelser

Københavns film & teaterskole kl. 19.30 (90 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

Diktatoren

Nørrebro Teater kl. 20.00 (150 min)

Den kroniske uskyld

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (105 min)

De små synger

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (60 min)

Hitler On The Roof

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (105 min)

Generator

Det Kongelige Teater - Operaen kl. 20.00 (90 min)

Nassim

Teater Grob kl. 20.00 (60 min)

Siku Aappoq/ Isen Smelter og Seca/Tørke

Teaterøen kl. 20.00 (75 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri kl. 20.00 (60 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København kl. 20.30 (50 min)

En Som Hed

Teaterøen kl. 21.00 (65 min)

Os

KU.BE kl. 22.00 (75 min)

Mænd der tror de har ret...

Basement, København kl. 22.00 (70 min)

Correction

Teaterøen kl. 22.00 (70 min)

Syv Fabelagtige Fortællinger

Zangenbergs Teater kl. 09.30 (60 min)

Syv Fabelagtige Fortællinger

Zangenbergs Teater kl. 12.00 (60 min)

Mass

Space10 kl. 12.00 (360 min)

Our Other Body

Warehouse9 kl. 13.00 (50 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri kl. 14.00 (60 min)

The Great Paradox of Play

Dansekapellet, København kl. 15.00 (60 min)

Nothing

Teater V i Prøvehallen kl. 15.00 (70 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København kl. 16.00 (50 min)

Støv

Folketeatret kl. 16.00 (70 min)

Flygtning Transportable

Kvægtorvet kl. 16.30 (45 min)

Fool

Teater V i Prøvehallen kl. 16.30 (60 min)

Kom du?

Husets Teater kl. 17.00 (70 min)

Clara

Zangenbergs Teater kl. 17.00 (60 min)

Breath

Teaterøen kl. 17.00 (40 min)

Flygtning Transportable

Kvægtorvet kl. 17.30 (45 min)

Folkets All Out Choir

Dansekapellet, København kl. 17.30 (45 min)

Mænd der tror de har ret...

Basement, København kl. 18.00 (70 min)

The Urban Hunt

Huset-KBH kl. 18.00 (80 min)

Planck

Slusens Bådbyggeri kl. 18.00 (60 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Tro

Dansekapellet, København kl. 19.00 (50 min)

Clara

Zangenbergs Teater kl. 19.00 (60 min)

Et Dukkehjem

En lejlighed i København kl. 19.00 (90 min)

Whole in The Head

A Touch of Vintage kl. 19.00 (90 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Riget

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 19.30 (180 min)

Flygtning Transportable

Kvægtorvet kl. 19.30 (45 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 19.30 (105 min)

Den Grønlandske Mand

Husets Teater kl. 19.30 (70 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus kl. 19.30 (90 min)

Double Bill

Warehouse9 kl. 19.30 (60 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

Diktatoren

Nørrebro Teater kl. 20.00 (150 min)

Den kroniske uskyld

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (105 min)

De små synger

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (60 min)

Hitler On The Roof

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (105 min)

Generator

Det Kongelige Teater - Operaen kl. 20.00 (90 min)

The night

Ukendt spillested, København kl. 20.00 (840 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri kl. 20.00 (60 min)

Nassim

Teater Grob kl. 21.00 (60 min)

Cirkler

Ved Staldgade 35 kl. 21.00 (60 min)

Our Other Body

Warehouse9 kl. 21.00 (50 min)

Breath

Teaterøen kl. 21.00 (40 min)

Mænd der tror de har ret...

Basement, København kl. 22.00 (70 min)

Felt

Teatret ved Sorte Hest kl. 22.30 (90 min)

Når alt går i Nilfisk

Teater V i Prøvehallen kl. 11.00 (50 min)

Mass

Space10 kl. 12.00 (360 min)

Diktatoren

Nørrebro Teater kl. 15.00 (150 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 15.30 (120 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 16.00 (105 min)

Whole in The Head

A Touch of Vintage kl. 16.00 (90 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri kl. 16.00 (60 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 16.00 (80 min)

Riget

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 17.00 (180 min)

Floden

Skuespillerakademiet kl. 17.00 (50 min)

Hunger

Københavns Musikteater kl. 17.00 (45 min)

Den Grønlandske Mand

Husets Teater kl. 17.30 (70 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Tro

Dansekapellet, København kl. 19.00 (50 min)

Flygt

Teatergrad / DAC i BLOX kl. 19.00 (75 min)

Clara

Zangenbergs Teater kl. 19.00 (60 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

Felt

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (90 min)

Kærlighedshistorier

Riddersalen kl. 20.00 (70 min)

The night

Ukendt spillested, København kl. 20.00 (840 min)

opHAV

Slusens Bådbyggeri kl. 20.00 (60 min)

Byen

Teater V i Prøvehallen kl. 21.00 (100 min)

Cirkler

Ved Staldgade 35 kl. 21.00 (60 min)

Clara

Zangenbergs Teater kl. 21.00 (60 min)

Den Grønlandske Mand

Husets Teater kl. 22.00 (70 min)

Mænd der tror de har ret...

Basement, København kl. 22.00 (70 min)

Kærlighedshistorier

Riddersalen kl. 15.00 (70 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 15.30 (120 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 16.00 (80 min)

Floden

Skuespillerakademiet kl. 17.00 (50 min)

Hunger

Københavns Musikteater kl. 17.00 (45 min)

Exit 18 - (afgang 18)

Teatret Zeppelin kl. 19.00 (90 min)

Flygt

Teatergrad / DAC i BLOX kl. 19.00 (75 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus kl. 19.30 (90 min)

Dette er ikke Stjernekrigstrilogien

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (80 min)

Er tågen her også i morgen

Husets Teater kl. 20.00 (75 min)

The night

Ukendt spillested, København kl. 20.00 (840 min)

Dig og mig ved daggry

Teater Grob kl. 21.30 (135 min)

Åbent hus!

Forsøgsstationen kl. 08.00 (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen kl. 08.15 (60 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Flygt

Teatergrad / DAC i BLOX kl. 19.00 (75 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus kl. 19.30 (90 min)

Kussesumpen

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (60 min)

Dig og mig ved daggry

Teater Grob kl. 20.00 (135 min)

Er tågen her også i morgen

Husets Teater kl. 22.30 (75 min)

Åbent hus!

Forsøgsstationen kl. 08.00 (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen kl. 08.15 (60 min)

Lyttebiograf

Københavns Musikteater kl. 15.00 (180 min)

Kærlighedshistorier

Riddersalen kl. 17.00 (70 min)

Fucking Åmål

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 18.00 (65 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Exit 18 - (afgang 18)

Teatret Zeppelin kl. 19.00 (90 min)

Flygt

Teatergrad / DAC i BLOX kl. 19.00 (75 min)

Riget

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 19.30 (180 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 19.30 (105 min)

The Golden Dragon

Valby Kulturhus kl. 19.30 (90 min)

Diktatoren

Nørrebro Teater kl. 20.00 (150 min)

Den kroniske uskyld

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (105 min)

Dæmoner

Folketeatret kl. 20.00 (140 min)

Kussesumpen

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (60 min)

Udsigter fra min bedstemors køkken

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (60 min)

Åbent hus!

Forsøgsstationen kl. 08.00 (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen kl. 08.15 (60 min)

Kærlighedshistorier

Riddersalen kl. 10.00 (70 min)

Mr Tesla Played

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.30 (60 min)

Fucking Åmål

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 18.00 (65 min)

Hvordan man(d) gør

Teater Grob kl. 18.00 (60 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Exit 18 - (afgang 18)

Teatret Zeppelin kl. 19.00 (90 min)

Flygt

Teatergrad / DAC i BLOX kl. 19.00 (75 min)

Life is good

Riddersalen kl. 19.00 (40 min)

Riget

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 19.30 (180 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 19.30 (105 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

Diktatoren

Nørrebro Teater kl. 20.00 (150 min)

Den kroniske uskyld

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (105 min)

Dæmoner

Folketeatret kl. 20.00 (140 min)

Kussesumpen

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (60 min)

It Finishes when It Finishes

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 20.00 (60 min)

Udsigter fra min bedstemors køkken

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (60 min)

Hvordan man(d) gør

Teater Grob kl. 21.00 (60 min)

Cirkler

Ved Staldgade 35 kl. 21.00 (60 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København kl. 21.00 (50 min)

Åbent hus!

Forsøgsstationen kl. 08.00 (480 min)

Gaga People

Forsøgsstationen kl. 08.15 (60 min)

Vanity of Modern Panic -V.O.M.P.

Dansekapellet, København kl. 17.00 (50 min)

Rocky!

Husets Teater kl. 17.30 (95 min)

Mr Tesla Played

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.30 (60 min)

Fucking Åmål

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 18.00 (65 min)

Hvordan man(d) gør

Teater Grob kl. 18.00 (60 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Exit 18 - (afgang 18)

Teatret Zeppelin kl. 19.00 (90 min)

Flygt

Teatergrad / DAC i BLOX kl. 19.00 (75 min)

Life is good

Riddersalen kl. 19.00 (40 min)

Riget

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 19.30 (180 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 19.30 (105 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

Diktatoren

Nørrebro Teater kl. 20.00 (150 min)

Den kroniske uskyld

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (105 min)

Kussesumpen

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (60 min)

Tvind "The Musical"

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (120 min)

The night

Ukendt spillested, København kl. 20.00 (840 min)

Sex in situ

Sort/Hvid kl. 20.00 (95 min)

Retro(per)spective

Warehouse9 kl. 20.00 (70 min)

Kærlighedshistorier

Riddersalen kl. 21.00 (70 min)

Hvordan man(d) gør

Teater Grob kl. 21.00 (60 min)

Verden uden os

Husets Teater kl. 22.00 (70 min)

Verden uden os

Husets Teater kl. 14.30 (70 min)

Exit 18 - (afgang 18)

Teatret Zeppelin kl. 17.00 (90 min)

Floden

Skuespillerakademiet kl. 17.00 (50 min)

Black Madonna

Sort/Hvid kl. 17.00 (90 min)

Mr Tesla Played

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.30 (60 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Menneske?

Bådteatret kl. 19.00 (80 min)

Et Vintereventyr

Republique kl. 19.30 (105 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

Diktatoren

Nørrebro Teater kl. 20.00 (150 min)

Kussesumpen

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (60 min)

Tvind "The Musical"

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (120 min)

Rocky!

Husets Teater kl. 20.00 (95 min)

Reading af Århundredets kærlighedskrig

Betty Nansen Teatret kl. 20.00 (60 min)

The night

Ukendt spillested, København kl. 20.00 (840 min)

Edith Piaf-Fra gadesanger til legende

Riddersalen kl. 21.00 (65 min)

Black Madonna

Sort/Hvid kl. 21.00 (90 min)

Exit 18 - (afgang 18)

Teatret Zeppelin kl. 15.00 (90 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 15.30 (120 min)

Romeo & Julie

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Mor og far sidder i Grøften

Tivoli - Glassalen kl. 19.30 (120 min)

The night

Ukendt spillested, København kl. 20.00 (840 min)