Om CPH STAGE

CPH STAGE er en åben festival, hvor teatre og udøvere i samarbejde med festivalen præsenterer publikum for professionelt voksenteater.

CPH STAGE er en showcase for aktuelt dansk scenekunst både internationale og over for et dansk teaterpublikum.

Som festival gør CPH STAGE  det til en særoplevelse at gå i teateret de 10 dage, festivalen varer.

Vi bakker op om festivalfølelsen gennem vores kommunikation og gennem events, særtilbud, anbefalinger m.m.

Hvert år producerer CPH STAGE en række publikumsguides, der indenfor udvalgte temaer og kategorier guider publikum til valg af forestilling(er). I vores festivalprogram mærker vi forestillingerne efter kategori, sprog, tekstning og tilgængelighed for personer med handicap (sidstnævnte i samarbejde med Handicaprådet)

Læs mere om CPH STAGE her. Læs hvordan du tilmelder din forestilling her.

ANSATTE

Festivaldirektør
Morten Krogh
Tlf. +45 5141 1466
mk@cphstage.com

Festivalproducent
Sarah Sarina Rommedahl
Tlf. +45  2237 6047
sarah@cphstage.com

International Producer
Karen Toftegaard
Tlf. +45 2298 6743
international@cphstage.com

Kommunikationsansvarlig
Signe Demant Hansen
Tlf. +45 2380 6801
signe@cphstage.com

Marketing Manager
Lena Hedegaard, Art Attack
Tlf. +45  20337507
lena@hedegaardhansen.dk

Tekstningsansvarlig
Andreas Buhl 
Tlf +45 2030 4497
andreas@cphstage.com 

Bogholder
Susanna Iversen
susanna@cphstage.com