Program





Even Grown Men Dream

Nørrebro Teater 12.00pm (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 1.00pm (60 min)

Your eyes my hands

Folketeatret 3.00pm (90 min)

Flagrant Délire

På Bjerget v. Grundtvigs Kirken 5.00pm (35 min)

Mothers

Folketeatret 5.00pm (85 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 5.00pm (60 min)

Nørrebro Teater 5.00pm (75 min)

Mrs Phink's House

Teaterøen 6.00pm (120 min)

Find Vahid

Husets Teater 6.00pm (85 min)

The Jungle

Teaterøen 6.00pm (60 min)

Teaterquiz

Teater Grob 6.00pm (60 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder 6.30pm (200 min)

16:29

Edison 7.00pm

The BeatRoots

Karens Minde Kulturhus 7.00pm (90 min)

En Vano

Folketeatret 7.00pm (55 min)

Just Blazin' Old School

Brønshøj Skole 7.00pm (35 min)

Brønshøj Skole 7.00pm (60 min)

subURBAN DANCE FESTIVAL

Brønshøj Skole 7.00pm (60 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 7.30pm (75 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 7.30pm (70 min)

Ta' I Teatret Med Bogbitchen

Betty Nansen Teatret og Aveny-T CPH STAGE 7.30pm (270 min)

Comedy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

After The Time

Teater Grob 8.00pm (80 min)

the Drunks - cph stage

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Salt

Teatret Zeppelin 8.00pm (90 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 8.00pm (120 min)

Celebrating a good person

Aveny-T 8.00pm (90 min)

Wounds to the face

Teaterøen 8.00pm (60 min)

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 8.00pm (60 min)

If this is a man

Husets Teater 8.00pm (60 min)

In a relationship

Betty Nansen Teatret 8.00pm (130 min)

Edward Albees Who’s afraid of Virginia Woolf?

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (195 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 9.00pm (70 min)

You're It

Edison 9.00pm (75 min)

Helliot

Folketeatret 9.00pm (55 min)

Find Vahid

Husets Teater 10.00pm (85 min)

Salt

Teatret Zeppelin 10.00am (90 min)

Young in the Night Life

Edison 10.00am (60 min)

Even Grown Men Dream

Nørrebro Teater 12.00pm (60 min)

Your eyes my hands

Folketeatret 3.00pm (90 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 3.00pm (60 min)

Flagrant Délire

Blågårds Plads 4.00pm (35 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.00pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.45pm (90 min)

Celebrating a good person

Aveny-T 5.00pm (90 min)

Mothers

Folketeatret 5.00pm (85 min)

Wounds to the face

Teaterøen 5.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.00pm (90 min)

Ta' I Teatret Med Bogbitchen

Betty Nansen Teatret og Aveny-T CPH STAGE 5.00pm (270 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.15pm (90 min)

16:29

Edison 5.30pm

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 5.30pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.45pm (90 min)

Mrs Phink's House

Teaterøen 6.00pm (120 min)

Find Vahid

Husets Teater 6.00pm (85 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.00pm (90 min)

The Jungle

Teaterøen 6.00pm (60 min)

Climate Dilemma

Nørrebro Teater 6.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.15pm (90 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder 6.30pm (200 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.45pm (90 min)

The BeatRoots

Karens Minde Kulturhus 7.00pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 7.00pm (90 min)

Helliot

Folketeatret 7.00pm (55 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 7.30pm (75 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 7.30pm (70 min)

Gueules Noires

Dansekapellet, København 7.30pm (60 min)

Central (Story) Line

Forscenen 7.30pm (55 min)

Comedy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

After The Time

Teater Grob 8.00pm (80 min)

the Drunks - cph stage

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Salt

Teatret Zeppelin 8.00pm (90 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 8.00pm (120 min)

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 8.00pm (60 min)

The Gas Heart

Warehouse9 8.00pm (90 min)

If this is a man

Husets Teater 8.00pm (60 min)

In a relationship

Betty Nansen Teatret 8.00pm (130 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 9.00pm (70 min)

En Vano

Folketeatret 9.00pm (55 min)

S.O.S.iety

Riddersalen 9.00pm (120 min)

Find Vahid

Husets Teater 10.00pm (85 min)

Flagrant Délire

Brønshøj Torv 12.00pm (35 min)

Writing Poetry

Det Kinesiske Lysthus 1.00pm (55 min)

Helliot

Folketeatret 1.00pm (55 min)

16:29

Edison 2.00pm

Find Vahid

Husets Teater 2.00pm (85 min)

Salt

Teatret Zeppelin 2.45pm (60 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 3.00pm (75 min)

The Gas Heart

Warehouse9 3.00pm (90 min)

Even Grown Men Dream

Nørrebro Teater 3.00pm (60 min)

Writing Poetry

Det Kinesiske Lysthus 3.00pm (55 min)

En Vano

Folketeatret 3.00pm (55 min)

Central (Story) Line

Forscenen 3.00pm (55 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 3.30pm (60 min)

After The Time

Teater Grob 4.00pm (80 min)

Salt

Teatret Zeppelin 4.00pm (90 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 4.00pm (120 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.00pm (90 min)

I Read Off-Key

Edison 4.00pm (60 min)

Coema

The Commedia School Studio 4.00pm (50 min)

In a relationship

Betty Nansen Teatret 4.00pm (130 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.30pm (90 min)

Ta' I Teatret Med Christina Sederqvist

Palads Biograf og Folketeatret – CPH STAGE 4.30pm (300 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.45pm (90 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 5.00pm (70 min)

Comedy

Teatret ved Sorte Hest 5.00pm (75 min)

the Drunks - cph stage

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 5.00pm (150 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.00pm (90 min)

If this is a man

Husets Teater 5.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.15pm (90 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 5.30pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.45pm (90 min)

Mrs Phink's House

Teaterøen 6.00pm (120 min)

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 6.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.00pm (90 min)

Your eyes my hands

Folketeatret 6.00pm (90 min)

Ta’ I Teatret Med Roskilde Festival

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater 6.00pm (100 min)

Ta' I Teatret Med Nord

Tivoli - Koncertsalen 6.00pm (120 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.15pm (90 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 6.30pm (70 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.45pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 7.00pm (90 min)

Raiders of the Grey Gold

Aveny-T 7.30pm (60 min)

Waiting - Peer Gynt according to Solveig

Tivoli - Koncertsalen 7.30pm (90 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (70 min)

Mothers

Folketeatret 8.00pm (85 min)

The Gas Heart

Warehouse9 8.00pm (90 min)

Find Vahid

Husets Teater 8.00pm (85 min)

Ant Street

Teaterøen 8.00pm (90 min)

Coema

The Commedia School Studio 8.00pm (50 min)

S.O.S.iety

Riddersalen 9.00pm (120 min)

Writing Poetry

Det Kinesiske Lysthus 1.00pm (55 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 3.00pm (70 min)

It's My Life - Or Is It?

Edison 3.00pm (60 min)

Writing Poetry

Det Kinesiske Lysthus 3.00pm (55 min)

Soren loves Katinka

Mindeankret i Nyhavn 3.00pm (120 min)

Central (Story) Line

Forscenen 3.00pm (55 min)

Salt

Teatret Zeppelin 4.00pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.00pm (90 min)

Theatre Tapas

Teaterøen 4.00pm (180 min)

The Gas Heart

Warehouse9 4.00pm (90 min)

Coema

The Commedia School Studio 4.00pm (50 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.45pm (90 min)

Democracy Extreme

Edison 5.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.00pm (90 min)

Stress is everyone's responsibility

Teater Grob 5.00pm (90 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 5.00pm (210 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.15pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.45pm (90 min)

Mrs Phink's House

Teaterøen 6.00pm (120 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.00pm (90 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 6.00pm (210 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.15pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.45pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 7.00pm (90 min)

WE ARE HERE

Teater Grob 7.00pm (120 min)

An Eve An And Adam

Teaterøen 8.00pm (60 min)

Open doors!

Forsøgsstationen 10.00am (360 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 1.00pm (35 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 1.45pm (35 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 2.30pm (35 min)

Wounds to the face

Teaterøen 3.00pm (60 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 3.15pm (35 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 3.30pm (60 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 4.00pm (35 min)

Sensuous Governing

Københavns Rådhus 4.00pm (180 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 4.00pm (210 min)

Stress is everyone's responsibility

Teater Grob 5.00pm (90 min)

Chronicle of Light Year

Pakhus 11 5.00pm (60 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 5.00pm (210 min)

Teatercrawl

Alhambra - Museet for humor og satire 5.00pm (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn 5.30pm (60 min)

Macbeth

Teaterøen 6.00pm (70 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.00pm (90 min)

Art of Dying

Nørrebro Teater 6.00pm (90 min)

Find Vahid

Husets Teater 6.00pm (85 min)

The spot

Nytorv, København 6.00pm (15 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder 6.30pm (200 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.30pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 6.30pm (15 min)

Wunderkammer

Teaterøen 6.45pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 7.00pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 7.00pm (15 min)

Wunderkammer

Teaterøen 7.15pm (90 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 7.30pm (75 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 7.30pm (70 min)

Wunderkammer

Teaterøen 7.30pm (90 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 7.30pm (35 min)

Wunderkammer

Teaterøen 7.45pm (90 min)

Comedy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (70 min)

Mothers

Folketeatret 8.00pm (85 min)

Post No Bills

Dansekapellet, København 8.00pm (50 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads 8.00pm (95 min)

An Eve An And Adam

Teaterøen 8.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 8.00pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 8.00pm (15 min)

Human in Balance

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

We Open Our Mouths

Warehouse9 8.00pm (75 min)

War's unwomanly face

Instituto Italiano Di Cultura 8.00pm (75 min)

The Ultimate Battle

Pakhus 11 8.00pm (45 min)

Klovnen fom Figur - Det er ik' for børn

Klovnens Bodega 8.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 8.15pm (90 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 8.15pm (35 min)

Dance with me

Karens Minde Kulturhus 8.30pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 8.30pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 8.30pm (15 min)

Wunderkammer

Teaterøen 8.45pm (90 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 9.00pm (70 min)

Find Vahid

Husets Teater 9.00pm (85 min)

Wunderkammer

Teaterøen 9.00pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 9.00pm (15 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 9.00pm (35 min)

16:29

Edison 9.30pm

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 9.45pm (35 min)

Silicium

Pakhus 11 10.15pm (60 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 10.30pm (35 min)

Open doors!

Forsøgsstationen 10.00am (360 min)

We Open Our Mouths

Warehouse9 11.00am (75 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 11.00am (210 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 12.00pm (210 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 1.00pm (35 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 1.45pm (35 min)

Human in Balance

Teater V i Prøvehallen 2.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 2.00pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 2.30pm (90 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 2.30pm (35 min)

Wunderkammer

Teaterøen 2.45pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 3.00pm (90 min)

We Open Our Mouths

Warehouse9 3.00pm (75 min)

Like Brothers

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 3.00pm (70 min)

Wunderkammer

Teaterøen 3.15pm (90 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 3.15pm (35 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads 3.30pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 3.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 3.45pm (90 min)

An Eve An And Adam

Teaterøen 4.00pm (60 min)

Last Hive

Zangenbergs Teater 4.00pm (60 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.00pm (90 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 4.00pm (35 min)

Sensuous Governing

Københavns Rådhus 4.00pm (180 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.15pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.30pm (90 min)

Wunderkammer

Teaterøen 4.45pm (90 min)

Find Vahid

Husets Teater 5.00pm (85 min)

Wunderkammer

Teaterøen 5.00pm (90 min)

Dannebrog

Folketeatret 5.00pm (70 min)

No Sex

Dansekapellet, København 5.00pm (60 min)

Husets Teater 5.00pm (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads 5.30pm (60 min)

Immortality + Global Souls

Dansekapellet, København 6.00pm (75 min)

forgetting ... remembering

Teaterøen 6.00pm (90 min)

Extended Falls to Humanity

Københavns Rådhus 6.00pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 6.00pm (15 min)

The Ultimate Battle

Pakhus 11 6.00pm (45 min)

Moving Stories

Union 6.00pm (60 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder 6.30pm (200 min)

16:29

Edison 6.30pm

The spot

Nytorv, København 6.30pm (15 min)

Macbeth

Teaterøen 7.00pm (70 min)

The spot

Nytorv, København 7.00pm (15 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 7.30pm (75 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 7.30pm (70 min)

Post No Bills

Dansekapellet, København 7.30pm (50 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 7.30pm (35 min)

Two old men

Pressen 7.30pm (70 min)

Comedy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

the Drunks - cph stage

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Salt

Teatret Zeppelin 8.00pm (90 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 8.00pm (120 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (70 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads 8.00pm (95 min)

The Gas Heart

Warehouse9 8.00pm (90 min)

Art of Dying

Nørrebro Teater 8.00pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 8.00pm (15 min)

Rocky!

Husets Teater 8.00pm (95 min)

War's unwomanly face

Instituto Italiano Di Cultura 8.00pm (75 min)

Like Brothers

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (70 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 8.15pm (35 min)

Dance with me

Karens Minde Kulturhus 8.30pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 8.30pm (15 min)

Stress is everyone's responsibility

Teater Grob 8.30pm (90 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 9.00pm (70 min)

Wounds to the face

Teaterøen 9.00pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 9.00pm (15 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 9.00pm (35 min)

Chronicle of Light Year

Pakhus 11 9.00pm (60 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 9.45pm (35 min)

Find Vahid

Husets Teater 10.00pm (85 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 10.30pm (35 min)

Mothers

Folketeatret 11.00am (85 min)

Open rehearsal onTwelfth Night

Prøvesalen 12.30pm (120 min)

Silicium

Pakhus 11 2.00pm (60 min)

Moving Stories

Union 2.00pm (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads 3.30pm (60 min)

Last Hive

Zangenbergs Teater 4.00pm (60 min)

Sensuous Governing

Københavns Rådhus 4.00pm (180 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 4.00pm (210 min)

Dannebrog

Folketeatret 5.00pm (70 min)

No Sex

Dansekapellet, København 5.00pm (60 min)

Hidden Number - Special Edition

Carlsberg Museum 5.00pm (210 min)

Central (Story) Line

Forscenen 5.00pm (55 min)

Immortality + Global Souls

Dansekapellet, København 6.00pm (75 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads 6.00pm (95 min)

forgetting ... remembering

Teaterøen 6.00pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 6.00pm (15 min)

Extended Falls to Humanity

Københavns Rådhus 6.00pm (60 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder 6.30pm (200 min)

16:29

Edison 6.30pm

Heksen Poul Kongekonen

Frederiksberg Hovedbibliotek 6.30pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 6.30pm (15 min)

körper

Teaterøen 7.00pm (40 min)

The spot

Nytorv, København 7.00pm (15 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 7.30pm (75 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 7.30pm (70 min)

Post No Bills

Dansekapellet, København 7.30pm (50 min)

Soren loves Katinka

Mindeankret i Nyhavn 7.30pm (120 min)

Comedy

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

the Drunks - cph stage

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Salt

Teatret Zeppelin 8.00pm (90 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (70 min)

Wounds to the face

Teaterøen 8.00pm (60 min)

The Gas Heart

Warehouse9 8.00pm (90 min)

Human in Balance

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 8.00pm (15 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 8.00pm (120 min)

War's unwomanly face

Instituto Italiano Di Cultura 8.00pm (75 min)

Rocky!

Husets Teater 8.00pm (95 min)

Like Brothers

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (70 min)

Ta’ I Teatret Med Therese Glahn

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (90 min)

Dance with me

Karens Minde Kulturhus 8.30pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 8.30pm (15 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 9.00pm (70 min)

The spot

Nytorv, København 9.00pm (15 min)

Like Brothers

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 3.00pm (70 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads 3.30pm (60 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 4.00pm (90 min)

forgetting ... remembering

Teaterøen 4.00pm (90 min)

Symphony for 20 Rooms

Den Frie Udstillingsbygning, København 4.00pm (300 min)

Reply to a Letter from Helga

Teater V i Prøvehallen 5.00pm (75 min)

Mothers

Folketeatret 5.00pm (85 min)

Central (Story) Line

Forscenen 5.00pm (55 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads 5.30pm (60 min)

Mrs Phink's House

Teaterøen 6.00pm (120 min)

The spot

Nytorv, København 6.00pm (15 min)

Talk Om Sexarbejderes Rettigheder

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 6.00pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 6.30pm (15 min)

Sved Belinda

Teaterøen 7.00pm (30 min)

The spot

Nytorv, København 7.00pm (15 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 7.30pm (75 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 7.30pm (70 min)

A Mouthful of Birds

Basement, København 7.30pm (90 min)

Gåtur På Skøgernes Nørrebro

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 7.30pm (60 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads 8.00pm (95 min)

Wounds to the face

Teaterøen 8.00pm (60 min)

The spot

Nytorv, København 8.00pm (15 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 8.00pm (120 min)

The spot

Nytorv, København 8.30pm (15 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 9.00pm (70 min)

The spot

Nytorv, København 9.00pm (15 min)

Behind the Stars

Teater V i Prøvehallen 10.00pm (60 min)

Open doors!

Forsøgsstationen 10.00am (360 min)

Behind the Stars

Teater V i Prøvehallen 2.00pm (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet 3.30pm (60 min)

Symphony for 20 Rooms

Den Frie Udstillingsbygning, København 4.00pm (300 min)

The Actor and the Übermarionette

Forsøgsstationen 5.00pm (60 min)

Mothers

Folketeatret 5.00pm (85 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet 5.30pm (60 min)

Crave#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 6.00pm (90 min)

Mrs Phink's House

Teaterøen 6.00pm (120 min)

The spot

Nytorv, København 6.00pm (15 min)

Picnic med Pow

H. C. Ørstedsparken 6.00pm (120 min)

Much Ado About Nothing

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (75 min)

The spot

Nytorv, København 6.30pm (15 min)

Sved Belinda

Teaterøen 7.00pm (30 min)

The spot

Nytorv, København 7.00pm (15 min)

Never Look Back

Lokale 7.00pm (120 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 7.30pm (75 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 7.30pm (70 min)

Benny

Metronomen, Frederiksberg 7.30pm (110 min)

A Mouthful of Birds

Basement, København 7.30pm (90 min)

Gåtur På Skøgernes Nørrebro

Korsgade 12-14, st. Nørrebro 7.30pm (60 min)

Central (Story) Line

Forscenen 7.30pm (55 min)

the Drunks - cph stage

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 8.00pm (120 min)

CoryDONG - what's best for DK

Teater Grob 8.00pm (140 min)

Reply to a Letter from Helga

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (75 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads 8.00pm (95 min)

Wounds to the face

Teaterøen 8.00pm (60 min)

The Gas Heart

Warehouse9 8.00pm (90 min)

The spot

Nytorv, København 8.00pm (15 min)

Rocky!

Husets Teater 8.00pm (95 min)

The spot

Nytorv, København 8.30pm (15 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 9.00pm (70 min)

The spot

Nytorv, København 9.00pm (15 min)

Performance in lower self-esteem

Gasværksvej Skole 9.30pm (70 min)

Kisses & Vinyl

Teater V i Prøvehallen 11.00am (70 min)

Symphony for 20 Rooms

Den Frie Udstillingsbygning, København 12.00pm (300 min)

Kisses & Vinyl

Teater V i Prøvehallen 1.00pm (70 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden 3.00pm (75 min)

The Gas Heart

Warehouse9 3.00pm (90 min)

Central (Story) Line

Forscenen 3.00pm (55 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet 3.30pm (60 min)

Dark Noon

Revolver på Republique 4.00pm (120 min)

CoryDONG - what's best for DK

Teater Grob 4.00pm (140 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 5.00pm (70 min)

Rocky!

Husets Teater 5.00pm (95 min)

EVERY DAY ALL LIFE

uKirke - Ungdomskirken på Vesterbro 5.00pm (60 min)

Mrs Phink's House

Teaterøen 6.00pm (120 min)

Thin/Thick/Tattooed

TEATER FÅR302 / HUND & CO. 6.30pm (70 min)

Much Ado About Nothing

H. C. Ørstedsparken 6.30pm (75 min)

Desert Island

Teatret Zeppelin 7.30pm (90 min)

A Mouthful of Birds

Basement, København 7.30pm (90 min)

Mothers

Folketeatret 8.00pm (85 min)

Wounds to the face

Teaterøen 8.00pm (60 min)

The Gas Heart

Warehouse9 8.00pm (90 min)

CoryDONG - what's best for DK

Teater Grob 8.00pm (140 min)

EVERY DAY ALL LIFE

uKirke - Ungdomskirken på Vesterbro 8.00pm (60 min)

Performance in lower self-esteem

Gasværksvej Skole 9.30pm (70 min)

Behind the Stars

Teater V i Prøvehallen 10.00pm (60 min)