Program





nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 10.00am (240 min)
in english

Old Times

Krudttønden 11.00am (90 min)
in english

The White Plague

Krudttønden 2.00pm (90 min)
nonverbal

LOVEU2ND

Dansekapellet, København 3.00pm (60 min)

ELUSIA

Teater Grob 5.00pm (80 min)
in english

Scrambled

Krudttønden 5.00pm (60 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 5.00pm (35 min)

Open doors - experimental practices

Forsøgsstationen 5.30pm (480 min)
in english

Romeo&Juliet!

Teaterøen 6.00pm (50 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 6.00pm (35 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 6.00pm (60 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens 6.00pm (90 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 6.30pm (60 min)
nonverbal

LOVEU2ND

Dansekapellet, København 7.00pm (60 min)
in english

Tender Napalm

Krudttønden 7.00pm (60 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 7.00pm (35 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 7.00pm (60 min)
nonverbal

#ASIFILOOKEDLIKEME

Sort/Hvid 7.00pm (60 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.00pm (90 min)

Nature´s Calling

Kapellet Assistens Kirkegård 7.30pm (130 min)
in english

The Water Hen

Basement, København 7.30pm (85 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.30pm (90 min)

Scavenius

Bådteatret 8.00pm (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

Tattoo

Teater Republique 8.00pm (60 min)
in english

The Time Being

Teaterøen 8.00pm (90 min)

Jello Shot and The Googler

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Unquiet

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (135 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 8.00pm (35 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 8.00pm (130 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 8.00pm (60 min)

Tango

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 8.30pm (60 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 8.30pm (90 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)

ELUSIA

Teater Grob 9.00pm (80 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 9.00pm (60 min)
nonverbal

#ASIFILOOKEDLIKEME

Sort/Hvid 9.00pm (60 min)
in english

Corpo Surreal

Folketeatret 9.00pm (85 min)
nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 10.00am (240 min)

School life

Edison 10.00am (60 min)
in english

Old Times

Krudttønden 11.00am (90 min)

School life

Edison 12.00pm (60 min)
in english

The White Plague

Krudttønden 2.00pm (90 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 2.00pm (30 min)
in english

Walk-Man

Teater V i Prøvehallen 3.00pm (65 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 3.00pm (30 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 3.30pm (105 min)
nonverbal

Ocean Of Our Motion

Dansekapellet, København 4.00pm (45 min)
nonverbal

Open Your Heart

Kulturhuset Indre By 4.00pm (60 min)
in english

Corpo Surreal

Folketeatret 4.00pm (85 min)

Nature´s Calling

Kapellet Assistens Kirkegård 4.30pm (130 min)

Pynt

Teaterøen 4.30pm (75 min)
nonverbal

#ASIFILOOKEDLIKEME

Sort/Hvid 4.30pm (60 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens 4.30pm (90 min)
in english

Scrambled

Krudttønden 5.00pm (60 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 5.00pm (35 min)

Open doors - experimental practices

Forsøgsstationen 5.30pm (480 min)
in english

Romeo&Juliet!

Teaterøen 6.00pm (50 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 6.00pm (105 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 6.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 6.00pm (35 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 6.00pm (60 min)
nonverbal

Open Your Heart

Kulturhuset Indre By 6.00pm (60 min)
nonverbal

Jump

Dansekapellet, København 6.30pm (50 min)

Macbeth

Ørstedsparken 6.30pm (70 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 6.30pm (60 min)
in english

Tender Napalm

Krudttønden 7.00pm (60 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 7.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 7.00pm (35 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 7.00pm (60 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.00pm (90 min)

Us

Huset-KBH 7.00pm (30 min)
in english

The Water Hen

Basement, København 7.30pm (85 min)
nonverbal

Ocean Of Our Motion

Dansekapellet, København 7.30pm (45 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.30pm (90 min)

Scavenius

Bådteatret 8.00pm (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

Tattoo

Teater Republique 8.00pm (60 min)

ELUSIA

Teater Grob 8.00pm (80 min)
in english

The Time Being

Teaterøen 8.00pm (90 min)

Jello Shot and The Googler

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Unquiet

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (135 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 8.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 8.00pm (35 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 8.00pm (130 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 8.00pm (60 min)

Tango

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Us

Huset-KBH 8.00pm (30 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 8.30pm (105 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 8.30pm (60 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 8.30pm (90 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 9.00pm (60 min)
in english

Your Eyes My Sight

Edison 9.30am (90 min)
in english

Old Times

Krudttønden 11.00am (90 min)
in english

The White Plague

Krudttønden 2.00pm (90 min)
in english

The Time Being

Teaterøen 2.00pm (90 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 2.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 2.00pm (35 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 2.00pm (60 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 2.00pm (90 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 2.30pm (60 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 2.30pm (90 min)
in english

Walk-Man

Teater V i Prøvehallen 3.00pm (65 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 3.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 3.00pm (35 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 3.00pm (60 min)
in english

Corpo Surreal

Folketeatret 3.00pm (85 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 3.30pm (105 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 3.30pm (90 min)

ELUSIA

Teater Grob 4.00pm (80 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 4.00pm (35 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 4.00pm (130 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 4.00pm (60 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 4.30pm (60 min)

Scavenius

Bådteatret 5.00pm (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest 5.00pm (75 min)
in english

Scrambled

Krudttønden 5.00pm (60 min)
nonverbal

W/hole

Dansekapellet, København 5.00pm (55 min)
nonverbal

Human Beast

Teaterøen 5.00pm (45 min)
in english

Your Eyes My Sight

Edison 5.00pm (90 min)

Jello Shot and The Googler

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 5.00pm (150 min)

Unquiet

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 5.00pm (135 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 5.00pm (35 min)
in english

As i collapse

Husets Teater 5.00pm (60 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 5.00pm (150 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 6.00pm (105 min)

Pynt

Teaterøen 6.00pm (75 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 6.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 6.00pm (35 min)

Strike 2.0

Teater V i Prøvehallen 6.00pm (65 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens 6.00pm (90 min)

Macbeth

Ørstedsparken 6.30pm (70 min)
in english

Tender Napalm

Krudttønden 7.00pm (60 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 7.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 7.00pm (35 min)

Us

Huset-KBH 7.00pm (30 min)
in english

The Water Hen

Basement, København 7.30pm (85 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 7.30pm (130 min)
in english

The Time Being

Teaterøen 8.00pm (90 min)
nonverbal

W/hole

Dansekapellet, København 8.00pm (55 min)
in english

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads 8.00pm (30 min)
in english

Narsarsuaq

Det Grønlandske Hus 8.00pm (35 min)

Us

Huset-KBH 8.00pm (30 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 8.30pm (105 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)

Pynt

Teaterøen 10.00pm (75 min)
in english

Old Times

Krudttønden 11.00am (90 min)
in english

The White Plague

Krudttønden 2.00pm (90 min)
in english

The Time Being

Teaterøen 2.00pm (90 min)

Soren loves Katinka

Mindeankret i Nyhavn 3.00pm (120 min)

Democracy Extreme

Edison 3.00pm (60 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 3.30pm (105 min)

Theatre Tapas

Teaterøen 4.00pm (180 min)
in english

Scrambled

Krudttønden 5.00pm (60 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens 5.00pm (90 min)

It's My Life - or Is It?

Edison 5.00pm (60 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 6.00pm (105 min)

Strike 2.0

Teater V i Prøvehallen 6.00pm (65 min)
in english

Tender Napalm

Krudttønden 7.00pm (60 min)
in english

The Water Hen

Basement, København 7.30pm (85 min)
in english

The Time Being

Teaterøen 8.00pm (90 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 8.30pm (105 min)
nonverbal

Human Beast

Teaterøen 9.30pm (45 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 3.30pm (105 min)

Benny

Metronomen, Frederiksberg 5.00pm (110 min)

Strike 2.0

Teater V i Prøvehallen 6.00pm (65 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 6.00pm (105 min)
in english

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen 6.30pm (60 min)

Taboo

Husets Teater 6.30pm (65 min)

Scavenius

Bådteatret 8.00pm (65 min)
nonverbal

Human Beast

Teaterøen 8.00pm (45 min)

It starts to get cold around the feet

Husets Teater 8.00pm (70 min)

Anne Frank, Words from the Shadows

Bremen, København 8.00pm (120 min)
in english

Darkness and Nature

Stairway 8.30pm (105 min)

TAXI-YELLOW

Skuespillerakademiet 8.30pm (60 min)
in english

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen 9.30pm (60 min)

Morning dancing

Forsøgsstationen 8.30am (65 min)
nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 10.00am (240 min)
nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 4.00pm (240 min)

Experimental Practices #1

Forsøgsstationen 5.00pm (120 min)

Center for Success

ØEN 5.00pm (90 min)

November

Ukendt spillested, København 5.00pm (35 min)

November

Ukendt spillested, København 5.00pm (35 min)

Were We Washed

Ved Sydhavn Station - sitespecifik 6.00pm (45 min)

Macbeth

Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Taboo

Husets Teater 6.30pm (65 min)

December 31st 2009

Landsforeningen Liv & Død 7.00pm (40 min)

November

Ukendt spillested, København 7.00pm (35 min)

November

Ukendt spillested, København 7.00pm (35 min)
in english

The Water Hen

Basement, København 7.30pm (85 min)

Scavenius

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Hurray

Café Liva 8.00pm (110 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)
in english

The Mermaid Story

Metronomen, Frederiksberg 8.00pm (60 min)

Jello Shot and The Googler

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Unquiet

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (135 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 8.00pm (130 min)

It starts to get cold around the feet

Husets Teater 8.00pm (70 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)

Morning dancing

Forsøgsstationen 8.30am (65 min)
nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 10.00am (240 min)

Open doors - experimental practices

Forsøgsstationen 10.00am (480 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København 10.00am (60 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København 11.30am (60 min)

Skidefuld af historier

Teater V i Prøvehallen 12.00pm (60 min)

Homo Economicus

Christianshavns beboerhus - Teatersalen 3.00pm (60 min)

Experimental Practices #2

Forsøgsstationen 5.00pm (120 min)

War´s Unwomanly Face

Det Jødiske Hus 5.00pm (65 min)

Center for Success

ØEN 5.00pm (90 min)

November

Ukendt spillested, København 5.00pm (35 min)

November

Ukendt spillested, København 5.00pm (35 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst 6.00pm (45 min)

Were We Washed

Ved Sydhavn Station - sitespecifik 6.00pm (45 min)

Macbeth

Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

December 31st 2009

Landsforeningen Liv & Død 7.00pm (40 min)

Homo Economicus

Christianshavns beboerhus - Teatersalen 7.00pm (60 min)
nonverbal

Tame Wild

Lorrys Have, Riddersalen 7.00pm (50 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.00pm (90 min)

November

Ukendt spillested, København 7.00pm (35 min)

November

Ukendt spillested, København 7.00pm (35 min)

Soren loves Katinka

Mindeankret i Nyhavn 7.30pm (120 min)

GET IN

Teatret Zeppelin 7.30pm (90 min)
in english

Thus Spoke Golem

Teaterøen 7.30pm (75 min)
in english

The Water Hen

Basement, København 7.30pm (85 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.30pm (90 min)

Scavenius

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Hurray

Café Liva 8.00pm (110 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)

Skidefuld af historier

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (60 min)

Jello Shot and The Googler

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Unquiet

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (135 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 8.00pm (130 min)

It starts to get cold around the feet

Husets Teater 8.00pm (70 min)

OW Bunker

Folketeatret 8.00pm (135 min)

Good vs. Evil

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (95 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 8.30pm (90 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)

Bornholmerne

Riddersalen 8.30pm (90 min)

Taboo

Husets Teater 9.30pm (65 min)

Morning dancing

Forsøgsstationen 8.30am (65 min)
nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 10.00am (240 min)

Open doors - experimental practices

Forsøgsstationen 10.00am (480 min)

Mombie

Teater Grob 10.00am (90 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København 10.00am (60 min)

Skidefuld af historier

Teater V i Prøvehallen 11.00am (60 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København 11.30am (60 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst 1.00pm (45 min)

Mombie

Teater Grob 1.00pm (90 min)

Bornholmerne

Riddersalen 4.00pm (90 min)

Anstalt

Dansekapellet, København 4.30pm (20 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet 4.30pm (60 min)
in english

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen 5.00pm (60 min)

Skidefuld af historier

Teater V i Prøvehallen 6.00pm (60 min)

Anstalt

Dansekapellet, København 6.00pm (20 min)

Were We Washed

Ved Sydhavn Station - sitespecifik 6.00pm (45 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet 6.00pm (60 min)

Macbeth

Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Creature 1

Teaterøen 6.30pm (30 min)
nonverbal

Tame Wild

Lorrys Have, Riddersalen 7.00pm (50 min)
in english

Breaxit

Dansekapellet, København 7.00pm (90 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.00pm (90 min)

GET IN

Teatret Zeppelin 7.30pm (90 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.30pm (90 min)
in english

Thus Spoke Golem

Teaterøen 7.30pm (75 min)

Scavenius

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Hurray

Café Liva 8.00pm (110 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest 8.00pm (75 min)
in english

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen 8.00pm (60 min)

Jello Shot and The Googler

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Unquiet

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (135 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 8.00pm (130 min)

OW Bunker

Folketeatret 8.00pm (135 min)

Good vs. Evil

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (95 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 8.30pm (90 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)

Creature 1

Teaterøen 9.30pm (30 min)

Morning dancing

Forsøgsstationen 8.30am (65 min)
nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 10.00am (240 min)

Open doors - experimental practices

Forsøgsstationen 10.00am (480 min)

GET IN

Teatret Zeppelin 1.00pm (90 min)

Mombie

Teater Grob 1.00pm (90 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København 1.00pm (60 min)

Family cinema

Forsøgsstationen 2.00pm (120 min)

If I grow old

Valby Kulturhus 2.00pm (75 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst 4.00pm (45 min)

TAXI-YELLOW

Skuespillerakademiet 4.00pm (60 min)

Anstalt

Dansekapellet, København 4.30pm (20 min)

OW Bunker

Folketeatret 5.00pm (135 min)

Anstalt

Dansekapellet, København 6.00pm (20 min)

Were We Washed

Ved Sydhavn Station - sitespecifik 6.00pm (45 min)

If I grow old

Valby Kulturhus 6.00pm (75 min)

Macbeth

Ørstedsparken 6.30pm (70 min)
in english

Breaxit

Dansekapellet, København 7.00pm (90 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.00pm (90 min)

GET IN

Teatret Zeppelin 7.30pm (90 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 7.30pm (90 min)

Scavenius

Bådteatret 8.00pm (65 min)

Hurray

Café Liva 8.00pm (110 min)

Jello Shot and The Googler

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (150 min)

Unquiet

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset 8.00pm (135 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 8.00pm (130 min)

It starts to get cold around the feet

Husets Teater 8.00pm (70 min)

Good vs. Evil

Teater V i Prøvehallen 8.00pm (95 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 8.30pm (90 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)

Manifest for skrøbelige autoriteter

Sort/Hvid 10.00pm (75 min)
nonverbal

Archive on the road

Ukendt spillested, København 10.00am (240 min)

Cutting a Groove

Teater V i Prøvehallen 11.00am (45 min)

Åben prøve på Jean de France

Designmuseum Danmarks Have 1.00pm (120 min)

Rooftop Terrace

Det Kinesiske Lysthus 1.00pm (50 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst 1.00pm (45 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 2.00pm (90 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 2.30pm (90 min)

Rooftop Terrace

Det Kinesiske Lysthus 3.00pm (50 min)

If I grow old

Valby Kulturhus 3.00pm (75 min)

TAXI-YELLOW

Skuespillerakademiet 3.00pm (60 min)

Good vs. Evil

Teater V i Prøvehallen 3.00pm (95 min)

Man on the Moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder 3.30pm (90 min)
nonverbal

Magmatic

Brønshøj Vandtårn 4.00pm (40 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 4.00pm (130 min)

Scavenius

Bådteatret 5.00pm (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest 5.00pm (75 min)

GET IN

Teatret Zeppelin 5.00pm (90 min)
nonverbal

MORPH

Teaterøen 5.00pm (45 min)

Were We Washed

Ved Sydhavn Station - sitespecifik 6.00pm (45 min)

Macbeth

Ørstedsparken 6.30pm (70 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T 6.30pm (130 min)

December 31st 2009

Landsforeningen Liv & Død 7.00pm (40 min)

Hurray

Café Liva 8.00pm (110 min)
in english

Mermaid Show

Sort/Hvid 8.00pm (90 min)

Ulvedalene 8.30pm (150 min)
nonverbal

MORPH

Teaterøen 9.00pm (45 min)