Program





RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

To Damaskus

Basement, København 7.30pm (150 min)

Sort/Hvid 8.00pm (90 min)

Sjælør Kirke 8.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 6.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 6.30pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 7.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 7.30pm (60 min)

To Damaskus

Basement, København 7.30pm (150 min)

Sjælør Kirke 8.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 8.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 8.30pm (60 min)

Sort/Hvid 9.00pm (90 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 11.15am (30 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 11.45am (30 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 12.15pm (30 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 12.45pm (30 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 1.00pm (60 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 1.15pm (30 min)

The Shape of the Audience

Forsøgsstationen 2.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 2.00pm (120 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 2.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 3.00pm (60 min)

The Shape of the Audience

Forsøgsstationen 4.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 4.00pm (60 min)

Sort/Hvid 5.00pm (90 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 5.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 6.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 6.30pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 7.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 7.30pm (60 min)

To Damaskus

Basement, København 7.30pm (150 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 8.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 8.30pm (60 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 11.15am (30 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 11.45am (30 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 12.15pm (30 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 12.45pm (30 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 1.00pm (60 min)

Silence - Pause - Resonance

Forsøgsstationen 1.15pm (30 min)

Sort/Hvid 2.00pm (90 min)

The Shape of the Audience

Forsøgsstationen 2.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 2.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 3.00pm (60 min)

The Shape of the Audience

Forsøgsstationen 4.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 4.00pm (60 min)

Sjælør Kirke 4.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 5.00pm (60 min)

What Was Must Die - Samba

Dansekapellet, København 6.00pm (50 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 6.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 6.30pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 7.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 7.30pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 8.00pm (60 min)

Artificial Awakening

Huset-KBH 8.30pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 1.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 2.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 3.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 4.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 5.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

What Was Must Die - Samba

Dansekapellet, København 6.00pm (50 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 1.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 2.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 3.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 4.00pm (60 min)

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary 5.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

What Was Must Die - Samba

Dansekapellet, København 6.00pm (50 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Champions

Edison 10.00pm (35 min)

Morning ritual at Den Frie

Den Frie Udstillingsbygning, København 9.00am (75 min)

MAGICAL JEKYLL

Riddersalen 11.00am (60 min)

What Was Must Die - Samba

Dansekapellet, København 2.00pm (50 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 2.00pm (120 min)

Champions

Edison 3.00pm (35 min)

The Laughing Game

Dansekapellet, København 3.00pm (30 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

Walk-Man

Teater V i Prøvehallen 6.00pm (65 min)

Narsarsuaq: THE VIEW

Det Grønlandske Hus 6.00pm (35 min)

Narsarsuaq: REMEMBER LISA?

Det Grønlandske Hus 7.00pm (35 min)

Black Tie - CISPA 3rd Year Graduation Performance 2021

Copenhagen International School of Performing Arts 7.30pm (90 min)

Narsarsuaq: BLOCK 4

Det Grønlandske Hus 8.00pm (35 min)

Storytelling

Støberiet 8.00pm (60 min)

Sjælør Kirke 8.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Narsarsuaq: BOY MEETS CONCRETE

Det Grønlandske Hus 9.00pm (35 min)

Et hemmeligt sted 9.00pm (60 min)

Narsarsuaq: IN ZOMBIELAND

Det Grønlandske Hus 10.00pm (35 min)

Morning ritual at Den Frie

Den Frie Udstillingsbygning, København 9.00am (75 min)

Moira Finucane’s The Rapture

LiteraturHaus 11.00am (60 min)

MAGICAL JEKYLL

Riddersalen 11.00am (60 min)

Narsarsuaq: BOY MEETS CONCRETE

Det Grønlandske Hus 12.00pm (35 min)

The White Plague

LiteraturHaus 1.00pm (90 min)

Narsarsuaq: REMEMBER LISA?

Det Grønlandske Hus 1.00pm (35 min)

Narsarsuaq: THE VIEW

Det Grønlandske Hus 2.00pm (35 min)

Narsarsuaq: BLOCK 4

Det Grønlandske Hus 3.00pm (35 min)

Champions

Edison 4.00pm (35 min)

Narsarsuaq: IN ZOMBIELAND

Det Grønlandske Hus 4.00pm (35 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

The Shy Manifesto

LiteraturHaus 5.30pm (80 min)

Walk-Man

Teater V i Prøvehallen 6.00pm (65 min)

The Laughing Game

Dansekapellet, København 6.00pm (30 min)

Black Tie - CISPA 3rd Year Graduation Performance 2021

Copenhagen International School of Performing Arts 7.30pm (90 min)

The Mermaid Story

Metronomen, Frederiksberg 8.00pm (75 min)

CameliOrquestra

Maskinhal Sundholm 8.00pm (70 min)

Necropolis

Sort/Hvid 8.00pm (65 min)

Storytelling

Støberiet 8.00pm (60 min)

Sjælør Kirke 8.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Et hemmeligt sted 9.00pm (60 min)

Morning ritual at Den Frie

Den Frie Udstillingsbygning, København 9.00am (75 min)

Moira Finucane’s The Rapture

LiteraturHaus 11.00am (60 min)

MAGICAL JEKYLL

Riddersalen 11.00am (60 min)

The White Plague

LiteraturHaus 3.00pm (90 min)

Interludium

Kongens Have - København 3.00pm (35 min)

Champions

Edison 4.00pm (35 min)

Interludium

Kongens Have - København 4.00pm (35 min)

Narsarsuaq: REMEMBER LISA?

Det Grønlandske Hus 5.00pm (35 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

Interludium

Kongens Have - København 5.00pm (35 min)

The Shy Manifesto

LiteraturHaus 5.30pm (80 min)

Necropolis

Sort/Hvid 6.00pm (65 min)

Narsarsuaq: THE VIEW

Det Grønlandske Hus 6.00pm (35 min)

The Laughing Game

Dansekapellet, København 7.00pm (30 min)

Narsarsuaq: BOY MEETS CONCRETE

Det Grønlandske Hus 7.00pm (35 min)

Black Tie - CISPA 3rd Year Graduation Performance 2021

Copenhagen International School of Performing Arts 7.30pm (90 min)

Narsarsuaq: BLOCK 4

Det Grønlandske Hus 8.00pm (35 min)

Sjælør Kirke 8.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Narsarsuaq: IN ZOMBIELAND

Det Grønlandske Hus 9.00pm (35 min)

Et hemmeligt sted 9.00pm (60 min)

Moira Finucane’s The Rapture

LiteraturHaus 11.00am (60 min)

The Shy Manifesto

LiteraturHaus 1.00pm (80 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 2.00pm (120 min)

Black Tie - CISPA 3rd Year Graduation Performance 2021

Copenhagen International School of Performing Arts 2.00pm (90 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 5.00pm (120 min)

The White Plague

LiteraturHaus 5.30pm (90 min)

03.08.38 – State of Emergency

P44 - Sydhavn Teater 7.00pm (190 min)

Black Tie - CISPA 3rd Year Graduation Performance 2021

Copenhagen International School of Performing Arts 7.30pm (90 min)

Sjælør Kirke 8.00pm (60 min)

RE(W)RITE!

Den Frie Udstillingsbygning, København 8.00pm (120 min)

Et hemmeligt sted 9.00pm (60 min)