Program

CPH STAGE 2019 er slut. Vi vender tilbage den 23. maj – 6. juni 2020. Herunder kan du se programmet fra den seneste festival.







Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 20.00 (60 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00 (120 min)

50 Grades Of Shame

Nørrebro Teater kl. 20.30 (90 min)

The Jungle

Teaterøen kl. 18.00 (60 min)

Mrs phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

En Vano

Folketeatret kl. 19.00 (55 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 20.00 (60 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00 (120 min)

Helliot

Folketeatret kl. 21.00 (55 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.45 (90 min)

The Jungle

Teaterøen kl. 18.00 (60 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

Mrs phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (90 min)

Helliot

Folketeatret kl. 19.00 (55 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (90 min)

Gueules Noires

Dansekapellet, København kl. 19.30 (60 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

Central (Story) Line

Forscenen kl. 19.30 (55 min)

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 20.00 (60 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00 (120 min)

En Vano

Folketeatret kl. 21.00 (55 min)

S.O.S.iety.

Riddersalen kl. 21.00 (120 min)

Helliot

Folketeatret kl. 13.00 (55 min)

En Vano

Folketeatret kl. 15.00 (55 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 15.00 (75 min)

Central (Story) Line

Forscenen kl. 15.00 (55 min)

Coema

The Commedia School Studio kl. 16.00 (50 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (90 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 16.00 (120 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.45 (90 min)

Ta’ I Teatret Med Roskilde Festival

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 18.00 (100 min)

Ta' I Teatret Med Nord

Tivoli - Koncertsalen kl. 18.00 (120 min)

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 18.00 (60 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

Mrs phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (90 min)

Venter - Peer Gynt ifølge Solveig

Tivoli - Koncertsalen kl. 19.30 (90 min)

Coema

The Commedia School Studio kl. 20.00 (50 min)

Ant Street

Teaterøen kl. 20.00 (90 min)

S.O.S.iety.

Riddersalen kl. 21.00 (120 min)

Central (Story) Line

Forscenen kl. 15.00 (55 min)

Coema

The Commedia School Studio kl. 16.00 (50 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (90 min)

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 17.00 (210 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.45 (90 min)

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 18.00 (210 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

Mrs phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (90 min)

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 10.00

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 12.00

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 14.00

Sensuous Governing

Københavns Rådhus kl. 16.00 (180 min)

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 16.00 (210 min)

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 17.00 (210 min)

Chronicle of Light Year

Pakhus 11 kl. 17.00 (60 min)

Kunsten at Dø

Nørrebro Teater kl. 18.00 (90 min)

Macbeth

Teaterøen kl. 18.00 (70 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 19.15 (90 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 19.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 19.45 (90 min)

Vi Åbner Munden

Warehouse9 kl. 20.00 (75 min)

Krigen har ikke et kvindeligt ansigt

Instituto Italiano Di Cultura kl. 20.00 (75 min)

The spot

Nytorv, København kl. 20.00 (15 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 20.00 (90 min)

The Ultimate Battle

Pakhus 11 kl. 20.00 (45 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 20.15 (90 min)

The spot

Nytorv, København kl. 20.30 (15 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 20.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 20.45 (90 min)

The spot

Nytorv, København kl. 21.00 (15 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 21.00 (90 min)

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 10.00

Vi Åbner Munden

Warehouse9 kl. 11.00 (75 min)

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 11.00 (210 min)

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 12.00

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 12.00 (210 min)

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 14.00

Tomrum

Teaterøen kl. 14.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 14.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 14.45 (90 min)

Vi Åbner Munden

Warehouse9 kl. 15.00 (75 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 15.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 15.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 15.30 (90 min)

HC2: Please Confirm That I'm Not Human

Pakhus 11 kl. 15.30 (30 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 15.45 (90 min)

Sensuous Governing

Københavns Rådhus kl. 16.00 (180 min)

Last Hive

Zangenbergs Teater kl. 16.00 (60 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.15 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (90 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (90 min)

No Sex

Dansekapellet, København kl. 17.00 (60 min)

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (90 min)

Dannebrog

Folketeatret kl. 17.00 (70 min)

The spot

Nytorv, København kl. 18.00 (15 min)

At glemme….. At huske

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

The Ultimate Battle

Pakhus 11 kl. 18.00 (45 min)

Moving Stories

Union kl. 18.00 (60 min)

The spot

Nytorv, København kl. 18.30 (15 min)

The spot

Nytorv, København kl. 19.00 (15 min)

Macbeth

Teaterøen kl. 19.00 (70 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

Krigen har ikke et kvindeligt ansigt

Instituto Italiano Di Cultura kl. 20.00 (75 min)

Kunsten at Dø

Nørrebro Teater kl. 20.00 (90 min)

Rocky!

Husets Teater kl. 20.00 (95 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)

Salt

Teatret Zeppelin kl. 20.00 (90 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00 (120 min)

Chronicle of Light Year

Pakhus 11 kl. 21.00 (60 min)

Moving Stories

Union kl. 14.00 (60 min)

Sensuous Governing

Københavns Rådhus kl. 16.00 (180 min)

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 16.00 (210 min)

Last Hive

Zangenbergs Teater kl. 16.00 (60 min)

No Sex

Dansekapellet, København kl. 17.00 (60 min)

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 17.00 (210 min)

Central (Story) Line

Forscenen kl. 17.00 (55 min)

Dannebrog

Folketeatret kl. 17.00 (70 min)

At glemme….. At huske

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 18.00 (95 min)

Extended Falls to Humanity

Københavns Rådhus kl. 18.00 (60 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

Krigen har ikke et kvindeligt ansigt

Instituto Italiano Di Cultura kl. 20.00 (75 min)

The spot

Nytorv, København kl. 20.00 (15 min)

Rocky!

Husets Teater kl. 20.00 (95 min)

Salt

Teatret Zeppelin kl. 20.00 (90 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00 (120 min)

The spot

Nytorv, København kl. 20.30 (15 min)

The spot

Nytorv, København kl. 21.00 (15 min)

At glemme….. At huske

Teaterøen kl. 16.00 (90 min)

Symphony for 20 Rooms

Den Frie Udstillingsbygning, København kl. 16.00 (300 min)

Central (Story) Line

Forscenen kl. 17.00 (55 min)

Mrs phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Sved Belinda

Teaterøen kl. 19.00 (30 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

A Mouthful of Birds

Basement, København kl. 19.30 (90 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00 (120 min)

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 10.00

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 12.00

Lyden af Publikum i biografen

Forsøgsstationen kl. 14.00

Symphony for 20 Rooms

Den Frie Udstillingsbygning, København kl. 16.00 (300 min)

Skuespilleren og übermarionetten

Forsøgsstationen kl. 17.00 (60 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 18.00 (90 min)

Mrs phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Never Look Back

Lokale kl. 19.00 (120 min)

Sved Belinda

Teaterøen kl. 19.00 (30 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (75 min)

Central (Story) Line

Forscenen kl. 19.30 (55 min)

A Mouthful of Birds

Basement, København kl. 19.30 (90 min)

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00 (120 min)

Symphony for 20 Rooms

Den Frie Udstillingsbygning, København kl. 12.00 (300 min)

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 15.00 (75 min)

Central (Story) Line

Forscenen kl. 15.00 (55 min)

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 16.00 (120 min)

Mrs phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

A Mouthful of Birds

Basement, København kl. 19.30 (90 min)

Symphony for 20 Rooms

Den Frie Udstillingsbygning, København kl. 12.00 (300 min)

A Mouthful of Birds

Basement, København kl. 19.30 (90 min)