Program

CPH STAGE 2020 starter den 28. maj og varer ti dage frem til den 6. juni 2020.







Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 10.00 (240 min)
på engelsk

Old Times

Krudttønden kl. 11.00 (90 min)
på engelsk

The White Plague

Krudttønden kl. 14.00 (90 min)
Nonverbal

LOVEU2ND

Dansekapellet, København kl. 15.00 (60 min)

ELUSIA

Teater Grob kl. 17.00 (80 min)
på engelsk

Scrambled

Krudttønden kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 17.00 (35 min)

Åbent hus - eksperimenterende arbejdsformer

Forsøgsstationen kl. 17.30 (480 min)
på engelsk

Romeo&Julie!

Teaterøen kl. 18.00 (50 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 18.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 18.00 (60 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens kl. 18.00 (90 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 18.30 (60 min)
på engelsk

Tender Napalm

Krudttønden kl. 19.00 (60 min)
Nonverbal

LOVEU2ND

Dansekapellet, København kl. 19.00 (60 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.00 (90 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 19.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 19.00 (60 min)
Nonverbal

#ASIFILOOKEDLIKEME

Sort/Hvid kl. 19.00 (60 min)

Naturen Kalder

Kapellet Assistens Kirkegård kl. 19.30 (130 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.30 (90 min)
på engelsk

The Water Hen

Basement, København kl. 19.30 (85 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 20.00 (130 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Tatovering

Teater Republique kl. 20.00 (60 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)
Nonverbal

Stilhed, Pause, Publikumserindringer

Forsøgsstationen kl. 20.00 (80 min)

Tango

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (60 min)
på engelsk

The Time Being

Teaterøen kl. 20.00 (90 min)

Jello Shot og Googleren

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

De urolige

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (135 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 20.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 20.00 (60 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 20.30 (90 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 20.30 (60 min)

ELUSIA

Teater Grob kl. 21.00 (80 min)
på engelsk

Corpo Surreal

Folketeatret kl. 21.00 (85 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 21.00 (60 min)
Nonverbal

#ASIFILOOKEDLIKEME

Sort/Hvid kl. 21.00 (60 min)
Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 10.00 (240 min)

Skoleliv

Edison kl. 10.00 (60 min)
på engelsk

Old Times

Krudttønden kl. 11.00 (90 min)

Skoleliv

Edison kl. 12.00 (60 min)
på engelsk

The White Plague

Krudttønden kl. 14.00 (90 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 14.00 (30 min)
på engelsk

Walk-Man

Teater V i Prøvehallen kl. 15.00 (65 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 15.00 (30 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 15.30 (105 min)
Nonverbal

Ocean Of Our Motion

Dansekapellet, København kl. 16.00 (45 min)
på engelsk

Corpo Surreal

Folketeatret kl. 16.00 (85 min)
Nonverbal

Open Your Heart

Kulturhuset Indre By kl. 16.00 (60 min)

Naturen Kalder

Kapellet Assistens Kirkegård kl. 16.30 (130 min)

Pynt

Teaterøen kl. 16.30 (75 min)
Nonverbal

#ASIFILOOKEDLIKEME

Sort/Hvid kl. 16.30 (60 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens kl. 16.30 (90 min)
på engelsk

Scrambled

Krudttønden kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 17.00 (35 min)

Åbent hus - eksperimenterende arbejdsformer

Forsøgsstationen kl. 17.30 (480 min)
på engelsk

Romeo&Julie!

Teaterøen kl. 18.00 (50 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 18.00 (105 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 18.00 (30 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 18.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 18.00 (60 min)
Nonverbal

Open Your Heart

Kulturhuset Indre By kl. 18.00 (60 min)
Nonverbal

Jump

Dansekapellet, København kl. 18.30 (50 min)

Macbeth

Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 18.30 (60 min)
på engelsk

Tender Napalm

Krudttønden kl. 19.00 (60 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.00 (90 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 19.00 (30 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 19.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 19.00 (60 min)

Us

Huset-KBH kl. 19.00 (30 min)
Nonverbal

Ocean Of Our Motion

Dansekapellet, København kl. 19.30 (45 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.30 (90 min)
på engelsk

The Water Hen

Basement, København kl. 19.30 (85 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 20.00 (130 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

ELUSIA

Teater Grob kl. 20.00 (80 min)

Tatovering

Teater Republique kl. 20.00 (60 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)
Nonverbal

Stilhed, Pause, Publikumserindringer

Forsøgsstationen kl. 20.00 (80 min)

Tango

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (60 min)
på engelsk

The Time Being

Teaterøen kl. 20.00 (90 min)

Jello Shot og Googleren

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

De urolige

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (135 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 20.00 (30 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 20.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 20.00 (60 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

Us

Huset-KBH kl. 20.00 (30 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 20.30 (105 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 20.30 (90 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 20.30 (60 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 21.00 (60 min)
på engelsk

Your Eyes My Sight

Edison kl. 09.30 (90 min)
på engelsk

Old Times

Krudttønden kl. 11.00 (90 min)
på engelsk

The White Plague

Krudttønden kl. 14.00 (90 min)
på engelsk

The Time Being

Teaterøen kl. 14.00 (90 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 14.00 (90 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 14.00 (30 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 14.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 14.00 (60 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 14.30 (90 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 14.30 (60 min)
på engelsk

Walk-Man

Teater V i Prøvehallen kl. 15.00 (65 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 15.00 (30 min)
på engelsk

Corpo Surreal

Folketeatret kl. 15.00 (85 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 15.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 15.00 (60 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 15.30 (105 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 15.30 (90 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 16.00 (130 min)

ELUSIA

Teater Grob kl. 16.00 (80 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 16.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 16.30 (60 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 17.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.00 (75 min)
på engelsk

Scrambled

Krudttønden kl. 17.00 (60 min)
Nonverbal

W/hole

Dansekapellet, København kl. 17.00 (55 min)
Nonverbal

Menneskedyret

Teaterøen kl. 17.00 (45 min)
på engelsk

Your Eyes My Sight

Edison kl. 17.00 (90 min)

Jello Shot og Googleren

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 17.00 (150 min)

De urolige

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 17.00 (135 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 17.00 (35 min)
på engelsk

as I collapse

Husets Teater kl. 17.00 (60 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 17.00 (150 min)

Strike 2.0

Teater V i Prøvehallen kl. 18.00 (65 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 18.00 (105 min)

Pynt

Teaterøen kl. 18.00 (75 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 18.00 (30 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 18.00 (35 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens kl. 18.00 (90 min)

Macbeth

Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)
på engelsk

Tender Napalm

Krudttønden kl. 19.00 (60 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 19.00 (30 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 19.00 (35 min)

Us

Huset-KBH kl. 19.00 (30 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 19.30 (130 min)
på engelsk

The Water Hen

Basement, København kl. 19.30 (85 min)
Nonverbal

Stilhed, Pause, Publikumserindringer

Forsøgsstationen kl. 20.00 (80 min)
på engelsk

The Time Being

Teaterøen kl. 20.00 (90 min)
Nonverbal

W/hole

Dansekapellet, København kl. 20.00 (55 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 20.00 (30 min)
på engelsk

Narsarsuaq//Sletten

Det Grønlandske Hus kl. 20.00 (35 min)

Us

Huset-KBH kl. 20.00 (30 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 20.30 (105 min)

Pynt

Teaterøen kl. 22.00 (75 min)
på engelsk

Old Times

Krudttønden kl. 11.00 (90 min)
på engelsk

The White Plague

Krudttønden kl. 14.00 (90 min)
på engelsk

The Time Being

Teaterøen kl. 14.00 (90 min)

Søren Elsker Katinka

Mindeankret i Nyhavn kl. 15.00 (120 min)

Ekstremt Demokratisk

Edison kl. 15.00 (60 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 15.30 (105 min)

Teater Tapas

Teaterøen kl. 16.00 (180 min)
på engelsk

Scrambled

Krudttønden kl. 17.00 (60 min)

Izakaya

Mødested - Kulturhuset Assistens kl. 17.00 (90 min)

Det` Mit Liv - Eller er det?

Edison kl. 17.00 (60 min)

Strike 2.0

Teater V i Prøvehallen kl. 18.00 (65 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 18.00 (105 min)
på engelsk

Tender Napalm

Krudttønden kl. 19.00 (60 min)
på engelsk

The Water Hen

Basement, København kl. 19.30 (85 min)
Nonverbal

Stilhed, Pause, Publikumserindringer

Forsøgsstationen kl. 20.00 (80 min)
på engelsk

The Time Being

Teaterøen kl. 20.00 (90 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 20.30 (105 min)
Nonverbal

Menneskedyret

Teaterøen kl. 21.30 (45 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 15.30 (105 min)

Benny

Metronomen, Frederiksberg kl. 17.00 (110 min)

Strike 2.0

Teater V i Prøvehallen kl. 18.00 (65 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 18.00 (105 min)

Tabu

Husets Teater kl. 18.30 (65 min)
på engelsk

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen kl. 18.30 (60 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)
Nonverbal

Menneskedyret

Teaterøen kl. 20.00 (45 min)

Manifest for skrøbelige autoriteter

Sort/Hvid kl. 20.00 (75 min)

Anne Frank, Words from the Shadows

Bremen, København kl. 20.00 (120 min)
på engelsk

Mørke og Natur

Stairway kl. 20.30 (105 min)

Taxa-Gult

Skuespillerakademiet kl. 20.30 (60 min)
på engelsk

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen kl. 21.30 (60 min)

Morgendans

Forsøgsstationen kl. 08.30 (65 min)
Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 10.00 (240 min)
Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 16.00 (240 min)

Eksperimenterende arbejdsformer #1

Forsøgsstationen kl. 17.00 (120 min)

Center for Succes

ØEN kl. 17.00 (90 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 17.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 17.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 17.00 (35 min)

Var Vi Vasket

Ved Sydhavn Station - sitespecifik kl. 18.00 (45 min)

Tabu

Husets Teater kl. 18.30 (65 min)

Macbeth

Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Kold før 12

Landsforeningen Liv & Død kl. 19.00 (40 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 19.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 19.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 19.00 (35 min)
på engelsk

The Water Hen

Basement, København kl. 19.30 (85 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 20.00 (130 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Hurra

Café Liva kl. 20.00 (110 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)
på engelsk

The Mermaid Story

Metronomen, Frederiksberg kl. 20.00 (60 min)

Jello Shot og Googleren

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

De urolige

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (135 min)

Manifest for skrøbelige autoriteter

Sort/Hvid kl. 20.00 (75 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)

Morgendans

Forsøgsstationen kl. 08.30 (65 min)

Åbent hus - eksperimenterende arbejdsformer

Forsøgsstationen kl. 10.00 (480 min)
Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 10.00 (240 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København kl. 10.00 (60 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København kl. 11.30 (60 min)

Skidefuld af Historier

Teater V i Prøvehallen kl. 12.00 (60 min)

Homo Økonomikus

Christianshavns beboerhus - Teatersalen kl. 15.00 (60 min)

Eksperimenterende arbejdsformer #2

Forsøgsstationen kl. 17.00 (120 min)

Krigen har ikke et kvindeligt ansigt

Det Jødiske Hus kl. 17.00 (65 min)

Center for Succes

ØEN kl. 17.00 (90 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 17.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 17.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 17.00 (35 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst kl. 18.00 (45 min)

Manifest for skrøbelige autoriteter

Sort/Hvid kl. 18.00 (75 min)

Var Vi Vasket

Ved Sydhavn Station - sitespecifik kl. 18.00 (45 min)

Macbeth

Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.00 (90 min)
Nonverbal

Tam Vild

Lorrys Have, Riddersalen kl. 19.00 (50 min)

Kold før 12

Landsforeningen Liv & Død kl. 19.00 (40 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 19.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 19.00 (35 min)

November

Ukendt spillested, København kl. 19.00 (35 min)

Homo Økonomikus

Christianshavns beboerhus - Teatersalen kl. 19.00 (60 min)

Søren Elsker Katinka

Mindeankret i Nyhavn kl. 19.30 (120 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 19.30 (90 min)
på engelsk

Also sprach Golem

Teaterøen kl. 19.30 (75 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.30 (90 min)
på engelsk

The Water Hen

Basement, København kl. 19.30 (85 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 20.00 (130 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Hurra

Café Liva kl. 20.00 (110 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)

Jello Shot og Googleren

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

De urolige

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (135 min)

OW Bunker

Folketeatret kl. 20.00 (135 min)

Det gode vs. det onde

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (95 min)

Lazarus

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 20.30 (90 min)

Bornholmerne

Riddersalen kl. 20.30 (90 min)

Tabu

Husets Teater kl. 21.30 (65 min)

Morgendans

Forsøgsstationen kl. 08.30 (65 min)

Åbent hus - eksperimenterende arbejdsformer

Forsøgsstationen kl. 10.00 (480 min)
Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 10.00 (240 min)

Mombie

Teater Grob kl. 10.00 (90 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København kl. 10.00 (60 min)

Skidefuld af Historier

Teater V i Prøvehallen kl. 11.00 (60 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København kl. 11.30 (60 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst kl. 13.00 (45 min)

Mombie

Teater Grob kl. 13.00 (90 min)

Manifest for skrøbelige autoriteter

Sort/Hvid kl. 16.00 (75 min)

Bornholmerne

Riddersalen kl. 16.00 (90 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet kl. 16.30 (60 min)

Anstalt

Dansekapellet, København kl. 16.30 (20 min)
på engelsk

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen kl. 17.00 (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet kl. 18.00 (60 min)

Skidefuld af Historier

Teater V i Prøvehallen kl. 18.00 (60 min)

Anstalt

Dansekapellet, København kl. 18.00 (20 min)

Var Vi Vasket

Ved Sydhavn Station - sitespecifik kl. 18.00 (45 min)

Macbeth

Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Creature 1

Teaterøen kl. 18.30 (30 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.00 (90 min)
Nonverbal

Tam Vild

Lorrys Have, Riddersalen kl. 19.00 (50 min)
på engelsk

Breaxit

Dansekapellet, København kl. 19.00 (90 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 19.30 (90 min)
på engelsk

Also sprach Golem

Teaterøen kl. 19.30 (75 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.30 (90 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 20.00 (130 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Hurra

Café Liva kl. 20.00 (110 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)
på engelsk

Romoush/Ögonfransar

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)

Jello Shot og Googleren

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

De urolige

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (135 min)

OW Bunker

Folketeatret kl. 20.00 (135 min)

Det gode vs. det onde

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (95 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 20.30 (90 min)

Creature 1

Teaterøen kl. 21.30 (30 min)

Morgendans

Forsøgsstationen kl. 08.30 (65 min)

Åbent hus - eksperimenterende arbejdsformer

Forsøgsstationen kl. 10.00 (480 min)
Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 10.00 (240 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 13.00 (90 min)

Mombie

Teater Grob kl. 13.00 (90 min)

Louise - Fra Danser til Danner

Teatermuseet i Hofteatret, København kl. 13.00 (60 min)

Hvis jeg bliver gammel

Valby Kulturhus kl. 14.00 (75 min)

Familiebiograf

Forsøgsstationen kl. 14.00 (120 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst kl. 16.00 (45 min)

Manifest for skrøbelige autoriteter

Sort/Hvid kl. 16.00 (75 min)

Taxa-Gult

Skuespillerakademiet kl. 16.00 (60 min)

Anstalt

Dansekapellet, København kl. 16.30 (20 min)

OW Bunker

Folketeatret kl. 17.00 (135 min)

Hvis jeg bliver gammel

Valby Kulturhus kl. 18.00 (75 min)

Anstalt

Dansekapellet, København kl. 18.00 (20 min)

Var Vi Vasket

Ved Sydhavn Station - sitespecifik kl. 18.00 (45 min)

Macbeth

Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.00 (90 min)
på engelsk

Breaxit

Dansekapellet, København kl. 19.00 (90 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 19.30 (90 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 19.30 (90 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 20.00 (130 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Hurra

Café Liva kl. 20.00 (110 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)

Jello Shot og Googleren

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)

De urolige

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (135 min)

Det gode vs. det onde

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (95 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 20.30 (90 min)

Manifest for skrøbelige autoriteter

Sort/Hvid kl. 22.00 (75 min)
Nonverbal

Landevejsarkivet

Ukendt spillested, København kl. 10.00 (240 min)

Hits Med Saksen

Teater V i Prøvehallen kl. 11.00 (45 min)

Åben prøve på Jean de France

Designmuseum Danmarks Have kl. 13.00 (120 min)

Corpus Episodes: Mother #4

Statens Museum for Kunst kl. 13.00 (45 min)

Tagterassen

Det Kinesiske Lysthus kl. 13.00 (50 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 14.00 (90 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 14.30 (90 min)

Hvis jeg bliver gammel

Valby Kulturhus kl. 15.00 (75 min)

Taxa-Gult

Skuespillerakademiet kl. 15.00 (60 min)

Det gode vs. det onde

Teater V i Prøvehallen kl. 15.00 (95 min)

Tagterassen

Det Kinesiske Lysthus kl. 15.00 (50 min)

Man on the moon

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 15.30 (90 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 16.00 (130 min)
Nonverbal

Magmatic

Brønshøj Vandtårn kl. 16.00 (40 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 17.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.00 (75 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 17.00 (90 min)
Nonverbal

MORPH

Teaterøen kl. 17.00 (45 min)

Var Vi Vasket

Ved Sydhavn Station - sitespecifik kl. 18.00 (45 min)

Teaterkoncert C.V. Jørgensen

Aveny-T kl. 18.30 (130 min)

Macbeth

Ørstedsparken kl. 18.30 (70 min)

Kold før 12

Landsforeningen Liv & Død kl. 19.00 (40 min)

Hurra

Café Liva kl. 20.00 (110 min)

Afgangsreadings fra Den Danske Scenekunstskole

Husets Teater kl. 20.00 (120 min)
på engelsk

Mermaid Show

Sort/Hvid kl. 20.00 (90 min)

Hobitten

Ulvedalene kl. 20.30 (150 min)
Nonverbal

MORPH

Teaterøen kl. 21.00 (45 min)

Årets Reumert 2020

Østre Gasværk Teater kl. 19.00 (150 min)