Program

..







Selv granvoksne mænd drømmer

Nørrebro Teater kl. 12.00 (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 13.00 (60 min)

Dit Blik Mit Syn

Folketeatret kl. 15.00 (90 min)

Flagrant Délire

På Bjerget v. Grundtvigs Kirken kl. 17.00 (35 min)

Mødre

Folketeatret kl. 17.00 (85 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 17.00 (60 min)

Fyraftenssang

Nørrebro Teater kl. 17.00 (75 min)
på engelsk

Mrs Phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 18.00 (60 min)
på engelsk

The Jungle

Teaterøen kl. 18.00 (60 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 18.30 (200 min)
Nonverbal

Just Blazin'

Brønshøj Skole kl. 19.00 (35 min)

16:29

Edison kl. 19.00

The BeatRoots

Karens Minde Kulturhus kl. 19.00 (90 min)
Nonverbal

En Vano

Folketeatret kl. 19.00 (55 min)

subURBAN DANCE FESTIVAL

Brønshøj Skole kl. 19.00 (60 min)

subURBAN DANCE FESTIVAL

Brønshøj Skole kl. 19.00 (60 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 19.30 (75 min)

Lystspil

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

Efter Tiden

Teater Grob kl. 20.00 (80 min)

De Fulde

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)
på engelsk

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00

Salt

Teatret Zeppelin kl. 20.00 (90 min)

Fejring af et godt menneske

Aveny-T kl. 20.00 (90 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)
på engelsk

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 20.00 (60 min)

Hvis dette er et menneske

Husets Teater kl. 20.00 (60 min)

I et forhold

Betty Nansen Teatret kl. 20.00 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 21.00 (75 min)

Du Er Den

Edison kl. 21.00 (60 min)
Nonverbal

Helliot

Folketeatret kl. 21.00 (55 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 22.00 (60 min)

Salt

Teatret Zeppelin kl. 10.00 (90 min)

I Don't F***cking Care

Edison kl. 10.00 (60 min)

Selv granvoksne mænd drømmer

Nørrebro Teater kl. 12.00 (60 min)

Dit Blik Mit Syn

Folketeatret kl. 15.00 (90 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 15.00 (60 min)

Flagrant Délire

Blågårds Plads kl. 16.00 (35 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (240 min)

Fejring af et godt menneske

Aveny-T kl. 17.00 (90 min)

Mødre

Folketeatret kl. 17.00 (85 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.15 (240 min)

16:29

Edison kl. 17.30

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 17.30 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.45 (240 min)
på engelsk

Mrs Phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 18.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (240 min)
på engelsk

The Jungle

Teaterøen kl. 18.00 (60 min)

Klima-Dilemma

Nørrebro Teater kl. 18.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.15 (240 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 18.30 (200 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (240 min)

The BeatRoots

Karens Minde Kulturhus kl. 19.00 (90 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (240 min)
Nonverbal

Helliot

Folketeatret kl. 19.00 (55 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 19.30 (75 min)
Nonverbal

Gueules Noires

Dansekapellet, København kl. 19.30 (60 min)

Lystspil

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

Efter Tiden

Teater Grob kl. 20.00 (80 min)

De Fulde

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)
på engelsk

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00

Salt

Teatret Zeppelin kl. 20.00 (90 min)

Rodin

Teaterøen kl. 20.00 (75 min)
på engelsk

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 20.00 (60 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 20.00 (90 min)

Hvis dette er et menneske

Husets Teater kl. 20.00 (60 min)

I et forhold

Betty Nansen Teatret kl. 20.00 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 21.00 (75 min)
Nonverbal

En Vano

Folketeatret kl. 21.00 (55 min)
på engelsk

S.O.S.iety.

Riddersalen kl. 21.00 (120 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 22.00 (60 min)

Flagrant Délire

Brønshøj Torv kl. 12.00 (35 min)

Tomme stole

Det Kinesiske Lysthus kl. 13.00 (55 min)
Nonverbal

Helliot

Folketeatret kl. 13.00 (55 min)

16:29

Edison kl. 14.00

Find Vahid

Husets Teater kl. 14.00 (60 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 15.00 (130 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 15.00 (90 min)

Selv granvoksne mænd drømmer

Nørrebro Teater kl. 15.00 (60 min)

Tomme stole

Det Kinesiske Lysthus kl. 15.00 (55 min)
Nonverbal

En Vano

Folketeatret kl. 15.00 (55 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 15.30 (60 min)

Efter Tiden

Teater Grob kl. 16.00 (80 min)
på engelsk

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 16.00

Salt

Teatret Zeppelin kl. 16.00 (90 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (240 min)

Jeg læser falsk

Edison kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Coema

The Commedia School Studio kl. 16.00 (50 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (240 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 17.00 (75 min)

Lystspil

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.00 (75 min)

De Fulde

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 17.00 (150 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (240 min)

Hvis dette er et menneske

Husets Teater kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.15 (240 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 17.30 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.45 (240 min)
på engelsk

Mrs Phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)
på engelsk

Corpus + Roskilde Festival: The Real Raw

Corpus, A-salen, Det Kgl. Teater kl. 18.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (240 min)

Dit Blik Mit Syn

Folketeatret kl. 18.00 (90 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.15 (240 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 18.30 (75 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (240 min)
Nonverbal

Venter - Peer Gynt ifølge Solveig

Tivoli - Koncertsalen kl. 19.30 (90 min)

Edward Albees Hvem er bange for Virginia Woolf?

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 19.30 (180 min)
Nonverbal

Jagten på det Grå Guld

Aveny-T kl. 19.30 (60 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (70 min)

Mødre

Folketeatret kl. 20.00 (85 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 20.00 (90 min)
på engelsk

Coema

The Commedia School Studio kl. 20.00 (50 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 20.00 (60 min)
på engelsk

Ant Street

Teaterøen kl. 20.00 (90 min)
på engelsk

S.O.S.iety.

Riddersalen kl. 21.00 (120 min)

Tomme stole

Det Kinesiske Lysthus kl. 13.00 (55 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 15.00 (70 min)

Det` Mit Liv - Eller er det?

Edison kl. 15.00 (60 min)

Tomme stole

Det Kinesiske Lysthus kl. 15.00 (55 min)

Søren Elsker Katinka

Mindeankret i Nyhavn kl. 15.00 (110 min)

Salt

Teatret Zeppelin kl. 16.00 (90 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (240 min)
på engelsk

Coema

The Commedia School Studio kl. 16.00 (50 min)

Teater Tapas

Teaterøen kl. 16.00 (180 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 16.00 (90 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (240 min)

Ekstremt Demokratisk

Edison kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (240 min)

Stress er alles ansvar

Teater Grob kl. 17.00 (90 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 17.00 (210 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.15 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.45 (240 min)
på engelsk

Mrs Phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (240 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 18.00 (210 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.15 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (240 min)
Nonverbal

An Eve And An Adam

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)

Åbent hus!

Forsøgsstationen kl. 10.00 (360 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 13.00 (35 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 13.45 (35 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 14.30 (35 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 15.00 (60 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 15.15 (35 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 15.30 (60 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 16.00 (35 min)
på engelsk

Sensuous Governing

Københavns Rådhus kl. 16.00 (180 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 16.00 (210 min)

Stress er alles ansvar

Teater Grob kl. 17.00 (90 min)
på engelsk

Chronicle of Light Year

Pakhus 11 kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 17.00 (210 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Rundetårn kl. 17.30 (60 min)

Macbeth

Teaterøen kl. 18.00 (70 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.00 (240 min)
Nonverbal

Kunsten at Dø

Nørrebro Teater kl. 18.00 (90 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 18.00 (60 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.00 (15 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 18.30 (200 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.30 (240 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.30 (15 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 18.45 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 19.00 (240 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 19.00 (15 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 19.15 (240 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 19.30 (75 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 19.30 (240 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 19.30 (35 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 19.45 (240 min)

Lystspil

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (70 min)

Mødre

Folketeatret kl. 20.00 (85 min)

Post No Bills

Dansekapellet, København kl. 20.00 (50 min)
på engelsk

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)
Nonverbal

An Eve And An Adam

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)
på engelsk

Vi Åbner Munden

Warehouse9 kl. 20.00 (75 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 20.00 (240 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 20.00 (15 min)
Nonverbal

Human in Balance

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (60 min)
på engelsk

Krigen har ikke et kvindeligt ansigt

Instituto Italiano Di Cultura kl. 20.00 (75 min)
på engelsk

The Ultimate Battle

Pakhus 11 kl. 20.00 (45 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 20.15 (240 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 20.15 (35 min)

Dans med mig

Karens Minde Kulturhus kl. 20.30 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 20.30 (240 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 20.30 (15 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 20.45 (240 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 21.00 (75 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 21.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 21.00 (240 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 21.00 (15 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 21.00 (35 min)

16:29

Edison kl. 21.30

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 21.45 (35 min)
Nonverbal

Silicium

Pakhus 11 kl. 22.15 (60 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 22.30 (35 min)

Åbent hus!

Forsøgsstationen kl. 10.00 (360 min)

Mødre

Folketeatret kl. 11.00 (85 min)
på engelsk

Vi Åbner Munden

Warehouse9 kl. 11.00 (75 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 11.00 (210 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 12.00 (210 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 13.00 (35 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 13.45 (35 min)
Nonverbal

Human in Balance

Teater V i Prøvehallen kl. 14.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 14.00 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 14.30 (240 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 14.30 (35 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 14.45 (240 min)
på engelsk

Vi Åbner Munden

Warehouse9 kl. 15.00 (75 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 15.00 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 15.15 (240 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 15.15 (35 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads kl. 15.30 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 15.30 (240 min)

HC2: Please Confirm That I'm Not Human

Pakhus 11 kl. 15.30 (30 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 15.45 (240 min)
Nonverbal

An Eve And An Adam

Teaterøen kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Last Hive

Zangenbergs Teater kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.00 (240 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 16.00 (35 min)
på engelsk

Sensuous Governing

Københavns Rådhus kl. 16.00 (180 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.15 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.30 (240 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 16.45 (240 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Tomrum

Teaterøen kl. 17.00 (240 min)

Dannebrog

Folketeatret kl. 17.00 (70 min)
Nonverbal

No Sex

Dansekapellet, København kl. 17.00 (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads kl. 17.30 (60 min)
Nonverbal

Global Souls + Immortality

Dansekapellet, København kl. 18.00 (75 min)
på engelsk

At glemme….. At huske

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

Extended Falls to Humanity

Københavns Rådhus kl. 18.00 (240 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 18.00 (15 min)
på engelsk

The Ultimate Battle

Pakhus 11 kl. 18.00 (45 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 18.30 (200 min)

16:29

Edison kl. 18.30
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 18.30 (15 min)

Extended Universe - drømmen bag

Teater Grob kl. 18.30 (60 min)

Macbeth

Teaterøen kl. 19.00 (70 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 19.00 (15 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 19.30 (75 min)

Post No Bills

Dansekapellet, København kl. 19.30 (50 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 19.30 (35 min)

Lystspil

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

De Fulde

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)
på engelsk

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00
på engelsk

Salt

Teatret Zeppelin kl. 20.00 (90 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (70 min)
på engelsk

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 20.00 (90 min)
Nonverbal

Kunsten at Dø

Nørrebro Teater kl. 20.00 (90 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 20.00 (15 min)
på engelsk

Rocky!

Husets Teater kl. 20.00 (95 min)
på engelsk

Krigen har ikke et kvindeligt ansigt

Instituto Italiano Di Cultura kl. 20.00 (75 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 20.15 (35 min)

Dans med mig

Karens Minde Kulturhus kl. 20.30 (60 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 20.30 (15 min)

Stress er alles ansvar

Teater Grob kl. 20.30 (90 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 21.00 (75 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 21.00 (60 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 21.00 (15 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 21.00 (35 min)
på engelsk

Chronicle of Light Year

Pakhus 11 kl. 21.00 (60 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 21.45 (35 min)

Find Vahid

Husets Teater kl. 22.00 (60 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 22.30 (35 min)

Mødre

Folketeatret kl. 11.00 (85 min)

Åben prøve på Helligtrekongersaften

Prøvesalen kl. 12.30 (120 min)

HC2: Please Confirm That I'm Not Human

Pakhus 11 kl. 12.30 (30 min)
Nonverbal

Silicium

Pakhus 11 kl. 14.00 (60 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads kl. 15.30 (60 min)
på engelsk

Last Hive

Zangenbergs Teater kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Sensuous Governing

Københavns Rådhus kl. 16.00 (180 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 16.00 (210 min)

Dannebrog

Folketeatret kl. 17.00 (70 min)
Nonverbal

No Sex

Dansekapellet, København kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Skjult Nummer - Special Edition

Carlsberg Museum kl. 17.00 (210 min)
Nonverbal

Global Souls + Immortality

Dansekapellet, København kl. 18.00 (75 min)
på engelsk

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 18.00 (95 min)
på engelsk

At glemme….. At huske

Teaterøen kl. 18.00 (90 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.00 (15 min)
på engelsk

Extended Falls to Humanity

Københavns Rådhus kl. 18.00 (240 min)
på engelsk

Rocky!

Husets Teater kl. 18.00 (95 min)

#ThelmaToo

Sydhavnens gemte og ukendte steder kl. 18.30 (200 min)

16:29

Edison kl. 18.30

Heksen Poul Kongekonen

Frederiksberg Hovedbibliotek kl. 18.30 (60 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.30 (15 min)
Nonverbal

körper

Teaterøen kl. 19.00 (1440 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 19.00 (15 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 19.30 (75 min)

Post No Bills

Dansekapellet, København kl. 19.30 (50 min)

Søren Elsker Katinka

Mindeankret i Nyhavn kl. 19.30 (110 min)

Lystspil

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

De Fulde

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)
på engelsk

Salt

Teatret Zeppelin kl. 20.00 (90 min)

The Society of Lost Souls

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (70 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 20.00 (90 min)
Nonverbal

Human in Balance

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (60 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 20.00 (15 min)
på engelsk

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00
på engelsk

Krigen har ikke et kvindeligt ansigt

Instituto Italiano Di Cultura kl. 20.00 (75 min)

Dans med mig

Karens Minde Kulturhus kl. 20.30 (60 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 20.30 (15 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 21.00 (75 min)
på engelsk

The spot

Nytorv, København kl. 21.00 (15 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads kl. 15.30 (60 min)

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 16.00 (90 min)
på engelsk

At glemme….. At huske

Teaterøen kl. 16.00 (90 min)

Svar på Helgas brev

Teater V i Prøvehallen kl. 17.00 (75 min)

Mødre

Folketeatret kl. 17.00 (85 min)

Heksen Poul Kongekonen

Kejserinde Dagmars plads kl. 17.30 (60 min)
på engelsk

Mrs Phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.00 (15 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.30 (15 min)
på engelsk

Sved Belinda

Teaterøen kl. 19.00 (60 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 19.00 (15 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 19.30 (75 min)
på engelsk

A Mouthful of Birds

Basement, København kl. 19.30 (90 min)
på engelsk

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 20.00 (15 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 20.30 (15 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 21.00 (75 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 21.00 (15 min)

Åbent hus!

Forsøgsstationen kl. 10.00 (360 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet kl. 15.30 (60 min)
på engelsk

Skuespilleren og übermarionetten

Forsøgsstationen kl. 17.00 (60 min)

Mødre

Folketeatret kl. 17.00 (85 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet kl. 17.30 (60 min)
på engelsk

Lyst#2

Korsgade 12-14, st. Nørrebro kl. 18.00 (90 min)
på engelsk

Mrs Phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.00 (15 min)

Stor ståhej for ingenting

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (75 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 18.30 (15 min)
på engelsk

Sved Belinda

Teaterøen kl. 19.00 (60 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 19.00 (15 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 19.30 (130 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 19.30 (75 min)

Benny

Metronomen, Frederiksberg kl. 19.30 (110 min)
på engelsk

A Mouthful of Birds

Basement, København kl. 19.30 (90 min)

De Fulde

Det Kongelige Teater - Skuespilhuset kl. 20.00 (150 min)
på engelsk

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 20.00

CoryDONG - Det bedste for Danmark

Teater Grob kl. 20.00 (140 min)

Svar på Helgas brev

Teater V i Prøvehallen kl. 20.00 (75 min)
på engelsk

A Midsummer Night's Dream

Ofelia Plads kl. 20.00 (95 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 20.00 (90 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 20.00 (15 min)

Rocky!

Husets Teater kl. 20.00 (95 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 20.30 (15 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 21.00 (75 min)

Pletten

Nytorv, København kl. 21.00 (15 min)

Opvisning i lavt selvværd

Gasværksvej Skole kl. 21.30 (70 min)

Kys og vinyl

Teater V i Prøvehallen kl. 13.00 (70 min)
på engelsk

Oh Baby - It's Cole...

Krudttønden kl. 15.00 (130 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 15.00 (90 min)

Heksen Poul Kongekonen

Ved Storkespringvandet kl. 15.30 (60 min)
på engelsk

Dark Noon

Revolver på Republique kl. 16.00

CoryDONG - Det bedste for Danmark

Teater Grob kl. 16.00 (140 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 17.00 (75 min)

Rocky!

Husets Teater kl. 17.00 (95 min)

Hver Dag Hele Livet

uKirke - Ungdomskirken på Vesterbro kl. 17.00 (60 min)
på engelsk

Mrs Phink's House

Teaterøen kl. 18.00 (120 min)

Tam/Tyk/Tatoveret

TEATER FÅR302 / HUND & CO. kl. 18.30 (75 min)

Stor ståhej for ingenting

H. C. Ørstedsparken kl. 18.30 (75 min)

Desert Island

Teatret Zeppelin kl. 19.30 (90 min)
på engelsk

A Mouthful of Birds

Basement, København kl. 19.30 (90 min)

Mødre

Folketeatret kl. 20.00 (85 min)

Det sårede ansigt

Teaterøen kl. 20.00 (60 min)

Gashjertet

Warehouse9 kl. 20.00 (90 min)

CoryDONG - Det bedste for Danmark

Teater Grob kl. 20.00 (140 min)

Opvisning i lavt selvværd

Gasværksvej Skole kl. 21.30 (70 min)