Program

Her finder du programmet til CPH STAGE 2021. Vi har sikret os, at der er teater for enhver smag – også din!







Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)

Talks, kønsroller og pop-up boghandel

Teatret ved Sorte Hest kl. 19.45 (60 min)

Talks, kønsroller og pop-up boghandel

Teatret ved Sorte Hest kl. 21.15 (60 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)
Nonverbal

Filmvisning af Room 4.1 i byrummet

Nordatlantens Brygge, København kl. 13.00 (240 min)

Talks, kønsroller og pop-up boghandel

Teatret ved Sorte Hest kl. 21.15 (60 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 13.00 (60 min)
Nonverbal

Filmvisning af Room 4.1 i byrummet

Nordatlantens Brygge, København kl. 13.00 (240 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 14.00 (60 min)

03.08.38 – Tilstander av unntak

P44 - Sydhavn Teater kl. 15.00 (190 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 15.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 17.00 (60 min)

Talks, kønsroller og pop-up boghandel

Teatret ved Sorte Hest kl. 21.15 (60 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 13.00 (60 min)
Nonverbal

Filmvisning af Room 4.1 i byrummet

Nordatlantens Brygge, København kl. 13.00 (240 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 14.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 15.00 (60 min)

03.08.38 – Tilstander av unntak

P44 - Sydhavn Teater kl. 15.00 (190 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 17.00 (60 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 13.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 14.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 15.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 17.00 (60 min)

AKT1 live på CPH Stage

Nørrebro Teater kl. 20.00 (90 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 13.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 14.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 15.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 16.00 (60 min)
på engelsk

Sun & Sea

Copenhagen Contemporary kl. 17.00 (60 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)

Klædt på til 'HØST' med Monna Dithmer

Sjælør Kirke kl. 19.30 (45 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)

Live terapisession

Edison kl. 16.45 (30 min)

Klædt på til 'WALK-MAN' med Monna Dithmer

Teater V i Prøvehallen kl. 17.30 (15 min)

Kvinder i krig med Matilde Kimer og Pia Rosenbaum

Det Jødiske Hus kl. 19.00 (45 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)

Åbningsfest hos GLiMT Amager

Maskinhal Sundholm kl. 16.00

LEAS RUM Aftertalk

Bådteatret kl. 17.00

Marked med vulvakunst

Valby Kulturhus kl. 19.00 (60 min)

Klædt på til 'Two Lions and a Castle' med Monna Dithmer

Det Kongelige Teater - Operaen kl. 19.30

Tekst og musik med Halfdan E og Jomi Massage

Teatret ved Sorte Hest kl. 22.00 (30 min)
Nonverbal

Filmstreaming: Requim for en tidsalder

Sydhavn Teater - Digital Scene kl. 04.00 (35 min)

Copenhagen Harbour Parade 2021

Sitespecifik, København kl. 13.00 (240 min)

Marked med vulvakunst

Valby Kulturhus kl. 15.00 (60 min)

LEAS RUM Aftertalk

Bådteatret kl. 17.00

Fisse Extravaganza talk med vulvapanelet

Valby Kulturhus kl. 17.15 (60 min)

Marked med vulvakunst

Valby Kulturhus kl. 19.00 (60 min)

Mennesket og mulden i kunsten

Sjælør Kirke kl. 21.00 (45 min)

Årets Reumert 2021

Odeon kl. 19.30 (165 min)