Program

CPH STAGE 2020 starter den 28. maj og varer ti dage frem til den 6. juni 2020.







Naturen Kalder

Kapellet Assistens Kirkegård kl. 19.30 (130 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)
på engelsk

Corpo Surreal

Folketeatret kl. 21.00 (85 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 14.00 (30 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 15.00 (30 min)
på engelsk

Corpo Surreal

Folketeatret kl. 16.00 (85 min)

Naturen Kalder

Kapellet Assistens Kirkegård kl. 16.30 (130 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 18.00 (30 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 19.00 (30 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 20.00 (30 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 14.00 (30 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 15.00 (30 min)
på engelsk

Corpo Surreal

Folketeatret kl. 15.00 (85 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 17.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.00 (75 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 18.00 (30 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 19.00 (30 min)
på engelsk

Eva H

Teatergrad // Skjolds Plads kl. 20.00 (30 min)

Søren Elsker Katinka

Mindeankret i Nyhavn kl. 15.00 (120 min)

Benny

Metronomen, Frederiksberg kl. 17.00 (110 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)

Søren Elsker Katinka

Mindeankret i Nyhavn kl. 19.30 (120 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 19.30 (90 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)

OW Bunker

Folketeatret kl. 20.00 (135 min)

Mombie

Teater Grob kl. 10.00 (90 min)

Mombie

Teater Grob kl. 13.00 (90 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 19.30 (90 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 20.00 (75 min)

OW Bunker

Folketeatret kl. 20.00 (135 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 13.00 (90 min)

Mombie

Teater Grob kl. 13.00 (90 min)

OW Bunker

Folketeatret kl. 17.00 (135 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 19.30 (90 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 20.00 (65 min)

Det begynder at blive koldt om fødderne

Husets Teater kl. 20.00 (70 min)

Åben prøve på Jean de France

Designmuseum Danmarks Have kl. 13.00 (120 min)

Scavenius

Bådteatret kl. 17.00 (65 min)

The Female Gaze

Teatret ved Sorte Hest kl. 17.00 (75 min)

Aftenlandet

Teatret Zeppelin kl. 17.00 (90 min)